بازارهای جهانی صنایع دستی بین موسسات تخصصی تقسیم می شوند

 • یکشنبه 10 دی 1396 14:30
 • شناسه 13484
بازارهای جهانی صنایع دستی بین موسسات تخصصی تقسیم می شوند

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حمایت از بخش خصوصی، تقسیم بندی بازار جهانی بین موسسات تخصصی و رقابتی تر شدن قیمت ها را هدف عمده برای توسعه صادرات صنایع دستی کشور دانست.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا ، بهمن نامور مطلق در نشست بررسی دستاوردهای حضور صنایع دستی ایران در بیست ودومین نمایشگاه جهانی میلان افزود، تجربه این نمایشگاه برای ما یک اندوخته تازه بود.

به گفته وی ، برداشت ما از صنایع دستی با برداشت اروپایی ها متفاوت است، آنها علاوه بر صنایع دستی متعارف مثل ما صنایع غذایی نمایش و برخی چیزهای دیگر را جز صنایع خلاق محسوب می کنند.
نامور مطلق ادامه داد، 30 درصد غرفه های ایتالیایی ها که نیمی از نمایشگاه را در اختیار داشتند به صنایع غذایی اختصاص داشت، حتی ترکیه هم بخش قابل توجهی نیز از نمایشگاه صنایع دستی خود را به محصولات غذایی اختصاص داده بود که این نشان می دهد باید برداشت های خود را از صنایع دستی توسعه داده و بروز کنیم.
وی تاکید کرد، ایران اولین مهمان افتخاری نمایشگاه میلان پس از دو دهه بود و تلاش ما این بود تا بتوانیم بیشترین دستاورد را از این امکان حاصل کنیم.
نامور مطلق درباره اهداف و دستاوردهای سه گانه نمایشگاه میلان تصریح کرد، تولید در کارگاه های کوچک و متوسط و تجارت در فروشگاه های بزرگ شعار اصلی ما است و باید به سمت تخصصی کردن موسسات برویم یعنی هر کدام از موسسات ما روی یک یا دو نمایشگاه جهانی متمرکز شوند و با بازارهای آنها ارتباط برقرار کنند.
معاون صنایع دستی کشور اظهار کرد، پایین آوردن قیمت تمام شده محصولات مهم است تا بتوانیم با کشورهایی مانند هند که این روتختی قلم کار را فقط 10 یورو عرضه می کنند بتوانیم رقابت کنیم.
نامور مطلق ابراز امیدواری کرد تا سال آینده مساحت غرفه ها در این نمایشگاه دو برابر شده و حمایت بیشتری از طرف ایرانیان خارج از کشور برای صنایع دستی در این نمایشگاه ها تامین شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها