تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالا‌های اساسی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالا‌های اساسی

 • دوشنبه 03 دی 1397 09:10
 • شناسه 36160
تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالا‌های اساسی

وزیر صمت­: دولت ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی اختصاص داده و برای سال بعد نیز این تخصیص ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، وزیر صنعت معدن و تجارت درنشست هم فکری و هم اندیشی با اعضای هیئت رئیسه ­کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بخش خودرو گفت: ساختار خودرو سازی کشور تا دو سال آینده اصلاح می‌شود و تولید نیز در حال اصلاح است ومقرر شد که خودروسازان اموال غیر تولیدی شان را به فروش برسانند و بخشی از نقدینگی تامین شود.
در ادامه نشست، نمایندگان ملت درکمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
اتمام طرح‌های نیمه تمام، اجرای نقشه راه معدن، لزوم تفویض اختیار به معاونان وزیر، و لزوم همراهی قوه قضاییه با وزارت صنعت، معدن و تجارت از موارد طرح شده بود.
همچنین نمایندگان بر لزوم تقویت سامانه‌های اطلاعاتی و بروز کردن اطلاعات تاکید کردند و خواستار ایجاد کارگروهی برای رصد فعالیت واحد‌های نیمه فعال و غیر فعال و ساماندهی آن‌ها با برنامه و زمان بندی شدند.
رئیس کمیسیون صنایع مجلس نیز گفت:­­باید در تولید به عرضه و تقاضا هر دو توجه کنیم، تولید را بالا ببریم و در شرایط جنگ اقتصادی باید تصمیمات ویژه گرفت و تصمیم گیری‌ها باید سریع باشد.
همچنین فریدون احمدی دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بخش خصوصی ابزار مدیریت بحران است و این بخش به راحت می‌تواند تحریم‌ها رو دور بزند و برای اصلاح ساختار تولید خودروی کشور نیز می‌توان روی این بخش حساب کرد.
وی همچنین خواستار حل مشکلات مربوط به ترخیص کالا‌ها در گمرکات شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها