ایران مقام نخست ثبت مالکیت معنوی را کسب کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ایران مقام نخست ثبت مالکیت معنوی را کسب کرد

 • چهارشنبه 19 دی 1397 12:50
 • شناسه 36627
ایران مقام نخست ثبت مالکیت معنوی را کسب کرد

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ایران در سال 2018 میلادی، مقام نخست اقبال به ثبت مالکیت معنوی از سوی صنعتگران جهان را کسب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا :به نقل از ایرنا، «احمد تویسرکانی راوری» روز چهارشنبه در جشنواره ملی حاتم در سالن همایش های صدا و سیما، افزود: رشد تقاضای ثبت نشان تجاری در سال 2018، مقام اول جهان را برای تولیدکنندگان داخلی به همراه داشته است. 
وی با بیان اینکه نسبت رشد ثبت مالکیت معنوی در سال 2018 نسبت به سال قبل، موجب شد ایران مقام اول جهان را کسب کند و افزود: این رشد، نشان دهنده اقبال ارزشمند صنعت گران به ثبت مالکیت معنوی است.

 سازمان ثبت اسناد فرآیندهای سخت گذشته را تسهیل کرد
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، از تلاش این سازمان برای تسهیل امور برای تولیدکنندگان خبر داد و گفت: اکنون بسیاری از فرآیندهای دست و پاگیر گذشته ساده سازی شده است.
وی افزود: بسیاری از فرآیند ها در گذشته، مانع بزرگی بر سر راه تولیدکنندگان بود، اما امروز الکترونیکی شدن امور مورد توجه قرار گرفته است.
به گفته تویسرکانی،در بخش ثبت شرکت ها و تعیین نام بانک های اطلاعاتی خوبی ایجاد و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز این سازمان در هر بخش، راهبردهای مشخص تعریف کرده و همین امر موجب خروج از تاریکخانه گذشته شده است.
وی پیرامون تلاش این سازمان برای شفاف سازی بیشتر توضیح داد : اقتصاد سالم با شفافیت محقق می شود به همین دلیل، تلاش این سازمان، شفاف سازی بیشتر امور است.
تویسرکانی گفت: سیاست دستگاه قضا، حمایت از تولیدملی است، اما پایبندی مفرط به قوانین و مقررات مشکل ساز شده است.
این مقام مسئول افزود: گاهی قوانین و مقرراتی اجرا می شود که دست و پای تولید ملی را می بندد و ضرورت دارد نسبت به اصلاح آنها اقدام کرد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها