امکانات داخلی برای عبور از تحریم ها بسیج شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امکانات داخلی برای عبور از تحریم ها بسیج شود

 • پنجشنبه 02 خرداد 1398 14:48
 • شناسه 38560
امکانات داخلی برای عبور از تحریم ها بسیج شود

عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان گفت: امروز باید امکانات داخلی برای عبور از تحریم ها و دستیابی به رونق تولید بسیج شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،«رضا رضایی»  در حاشیه دیدار رئیس‌جمهوری با کارآفرینان و فعالان اقتصادی در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی گفت:امروز تولید، اولویت نخست کشور است و در شرایطی که آمریکا جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشورمان به راه انداخته فعالان اقتصادی وظیفه دارند همه تلاش خود را برای بهره برداری بهینه از امکانات داخلی به کار بگیرند.
وی اظهار داشت: از طرفی بنگاه ها برای نیل به این هدف مشکلاتی دارند که عمده آنها داخلی است و انتظار می رود رئیس‌جمهوری و مسئولان امکانات داخل کشور را در اختیار بخش تولید قرار دهند.
این مقام صنفی به مشکلات بانکی، مالیات ها، بیمه و گمرک اشاره کرد که رفع هر یک از آنها می تواند نقش مستقیم در بهبود شرایط کار بنگاه ها داشته باشد.
رضایی به طور نمونه از پتروشیمی ها و فولاد یاد کرد که همه داخلی هستند و تاکید کرد: باید با بهره گیری از امکانات داخلی، نسبت به گذشته تسهیلات بهتری برای فعالان اقتصادی فراهم شود تا دسترسی ها به ماده اولیه و در نتیجه ارتقای تولید راحت تر شود.
وی گفت: فعالان اقتصادی انتظار دارند در این شرایط سخت، اولویت به معنای واقعی کلمه با تولیدکنندگان باشد و مسئولان به سیستم بانکی بابت بهره ها و معوقه های واحدها دستوراتی بدهند.
عضو انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان یادآور شد: بنگاه‌های اقتصادی اعتباری در بانک‌ها دارند که شاید مربوط به هفت تا هشت سال گذشته و زمانی که دلار 2500 تومان قیمت داشت، باشد، اما امروز که دلار به مرز 14 هزار تومان رسیده باید اعتبار بنگاه‌ها در بانک ها به همان نسبت افزایش یابد تا نقدینگی مورد نیازشان تامین شده و بتوانند مواد اولیه تهیه کرده‌‌، هزینه هایشان را پوشش داده و قطعات کیفی تحویل خودروسازان بدهند.

** مالیات و بیمه فعالان اقتصادی تقسیط شود
رضایی در خصوص موضوع مالیات نیز گفت: توقع نداریم مالیات های فعالان اقتصادی بخشیده شود اما انتظار می رود مالیات و بیمه آنان تقسیط شود و گمرک بتواند تسهیلاتی برای آنها فراهم کند، در این صورت است که می توان در مقابل این جنگ اقتصادی پیروز شد.
عضو انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان به رسوب بیش از 170 هزار دستگاه خودرو در کف دو کارخانه بزرگ خودروسازی کشور اشاره کرد که دلیل آن نبود قطعات تک است.
به گفته رضایی داخلی سازی این قطعات باید از چند سال قبل شروع می‌شد، اما اقدامی عملی در این زمینه مشاهده نشد و امروز وزارت صنعت، خودروسازان و قطعه‌سازان متوجه شدند که چقدر می توانستیم در این زمینه کار کنیم، اما انجام نشد.
وی اظهار داشت: هرچند شرایط نقدینگی به گونه ای نیست که امسال بتوان رشد در زمینه تامین و داخلی سازی قطعات های تک داشت، اما باید شرایطی فراهم شود تا این قطعات با تسهیل بیشتری وارد شده و خودروهای موجود تجاری شوند.
رضایی تاکید کرد: امروز وقت تعیین هدف، استراتژی و برنامه برای صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی و نظارت بر آن است تا در سال‌های آینده چنین مشکلاتی بروز نکند.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

 • بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی

  تراز

  بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی (1)

  در این برنامه با حضور دکتر وحید شقاقی شهری عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و کارشناس اقتصادی و همچنین مهندس آرمان خالقی عضو هیئت مدیره و قائم مقام خانه صنعت،معدن و تجارت به بررسی این چالش مهم پرداخت که آیا تحریم های خارجی مسبب نابسامانی های اقتصادی در کشور است یا اثر تحریم های داخلی بواسطه سوئ مدیریت؟!

 • بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی (54)

  کوره ابزاری برای گرمایش است. استفاده از اولین نوع کوره‌‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌‌گردد. از کوره‌‌ها بیشتر برای ساخت ابزار و وسایل سرامیکی استفاده می‌شد.

 • بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین (55)

  بازار خودروهای سنگین کشور هم مانند بسیاری از صنایع، به ‌دلیل افزایش قیمت، با کاهش شدید تقاضا روبه‌رو شده است.

 • بارکد مردمی مشکلات تولید

  بارکد

  بارکد مردمی مشکلات تولید (56)

  اقتصاد کشور طی چند سال گذشته با فراز و نشیب هایی مواجه شد که بی تأثیر بر بخش تولید نبوده است.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها