پشتیبانی از صنعت ریلی با 2 هزار میلیارد تومان اعتبار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پشتیبانی از صنعت ریلی با 2 هزار میلیارد تومان اعتبار

  • چهارشنبه 22 خرداد 1398 15:00
  • شناسه 38672
پشتیبانی از صنعت ریلی با 2 هزار میلیارد تومان اعتبار

وزیر راه و شهر سازی : از این پس می توان ایران را جزو کشور هایی دانست که می تواند محصولات ریلی را به دیگر کشور ها صادرکند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفتمین نمایشگاه نمایشگاه صنعت ریلی و در مراسم رونمایی از لکوموتیو باری Map24 ، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت :  تا قبل از ساخت این محصول یکی از دغدغه های اصلی دولت خرید لکوموتیو و واردات این محصول با توجه به تحریم ها بود.

وی افزود:  در حال حاضر طراحی و ساخت این لکوموتیو در داخل کشور و بومی سازی این محصول باعث شد تا بتوانیم در زمره کشور هایی قرار بگیریم که توانایی طراحی و ساخت و پشتیبانی لکوموتیو در کلاس باری و مسافری را دارد.

اسلامی در ادامه گفت:  از جمله زیر ساخت های اساسی در بحث حمل و نقل ریلی سوزن است، در حال حاضر سوزن های بی شماری در انبار های راه آهن وجود دارد که امکان تعمیر آنها به دلایل متعدد وجود ندارد.

وی اذعان داشت: واردات سوزن یکی دیگر از دغدغه های دولت بود که بنا به تحریم ها امکان واردات نیز وجود نداشت؛ اما امروزه به همت صنعتگران و مهندسین ایرانی این محصول در کشور طراحی و ساخته شده و ما را در تولید این محصول خود کفا کرده است.

 وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه ساخت واگن های باری در کشور انجام شده است بیان داشت: یکی از مشکلات ساخت واگن های مسافربری در کشور چرخ و محور بوده است، که شرکت های داخلی توانسته اند این چرخ و محور را تولید کنند.

اسلامی افزود: از این پس می توان ایران را جزو کشور هایی دانست که می تواند محصولات ریلی را به دیگر کشور ها صادرکند و همچنین با بودجه اختصاص یافته میتوانیم با حدود 2 هزار میلیارد تومان از این صنایع پشتیبانی کنیم.

وی عنوان کرد: همچنین در نظر داریم تا با دادن تسهیلات یارانه ای از این صنعت حمایت کنیم.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها