پشتیبانی از صنعت ریلی با 2 هزار میلیارد تومان اعتبار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پشتیبانی از صنعت ریلی با 2 هزار میلیارد تومان اعتبار

 • چهارشنبه 22 خرداد 1398 15:00
 • شناسه 38672
پشتیبانی از صنعت ریلی با 2 هزار میلیارد تومان اعتبار

وزیر راه و شهر سازی : از این پس می توان ایران را جزو کشور هایی دانست که می تواند محصولات ریلی را به دیگر کشور ها صادرکند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفتمین نمایشگاه نمایشگاه صنعت ریلی و در مراسم رونمایی از لکوموتیو باری Map24 ، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت :  تا قبل از ساخت این محصول یکی از دغدغه های اصلی دولت خرید لکوموتیو و واردات این محصول با توجه به تحریم ها بود.

وی افزود:  در حال حاضر طراحی و ساخت این لکوموتیو در داخل کشور و بومی سازی این محصول باعث شد تا بتوانیم در زمره کشور هایی قرار بگیریم که توانایی طراحی و ساخت و پشتیبانی لکوموتیو در کلاس باری و مسافری را دارد.

اسلامی در ادامه گفت:  از جمله زیر ساخت های اساسی در بحث حمل و نقل ریلی سوزن است، در حال حاضر سوزن های بی شماری در انبار های راه آهن وجود دارد که امکان تعمیر آنها به دلایل متعدد وجود ندارد.

وی اذعان داشت: واردات سوزن یکی دیگر از دغدغه های دولت بود که بنا به تحریم ها امکان واردات نیز وجود نداشت؛ اما امروزه به همت صنعتگران و مهندسین ایرانی این محصول در کشور طراحی و ساخته شده و ما را در تولید این محصول خود کفا کرده است.

 وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه ساخت واگن های باری در کشور انجام شده است بیان داشت: یکی از مشکلات ساخت واگن های مسافربری در کشور چرخ و محور بوده است، که شرکت های داخلی توانسته اند این چرخ و محور را تولید کنند.

اسلامی افزود: از این پس می توان ایران را جزو کشور هایی دانست که می تواند محصولات ریلی را به دیگر کشور ها صادرکند و همچنین با بودجه اختصاص یافته میتوانیم با حدود 2 هزار میلیارد تومان از این صنایع پشتیبانی کنیم.

وی عنوان کرد: همچنین در نظر داریم تا با دادن تسهیلات یارانه ای از این صنعت حمایت کنیم.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

 • بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی

  تراز

  بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی (1)

  در این برنامه با حضور دکتر وحید شقاقی شهری عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و کارشناس اقتصادی و همچنین مهندس آرمان خالقی عضو هیئت مدیره و قائم مقام خانه صنعت،معدن و تجارت به بررسی این چالش مهم پرداخت که آیا تحریم های خارجی مسبب نابسامانی های اقتصادی در کشور است یا اثر تحریم های داخلی بواسطه سوئ مدیریت؟!

 • بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی (54)

  کوره ابزاری برای گرمایش است. استفاده از اولین نوع کوره‌‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌‌گردد. از کوره‌‌ها بیشتر برای ساخت ابزار و وسایل سرامیکی استفاده می‌شد.

 • بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین (55)

  بازار خودروهای سنگین کشور هم مانند بسیاری از صنایع، به ‌دلیل افزایش قیمت، با کاهش شدید تقاضا روبه‌رو شده است.

 • بارکد مردمی مشکلات تولید

  بارکد

  بارکد مردمی مشکلات تولید (56)

  اقتصاد کشور طی چند سال گذشته با فراز و نشیب هایی مواجه شد که بی تأثیر بر بخش تولید نبوده است.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها