تلاش ایران و روسیه برای تقویت همکاری های اقتصادی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تلاش ایران و روسیه برای تقویت همکاری های اقتصادی

  • دوشنبه 27 خرداد 1398 11:43
  • شناسه 38701
تلاش ایران و روسیه برای تقویت همکاری های اقتصادی

دبیر میز روسیه در سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دو کشور ایران وروسیه از نظر اقتصادی ظرفیت های بسیار بالایی دارند اما متاسفانه این ظرفیت ها ان طوری که باید از طرف دوکشور استفاده نشده است.

دکتر فرهاد پرند در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شبکه ایران کالا گفت: مبادلات بازرگانی روسیه با جهان حجم بسیار بالایی راداراست که حدودا 800 میلیارد دلار میزان صادرات و واردات این کشور است که 250 میلیارد دلار آن مربوط به واردات روسیه است که از این مبلغ سهم صادرات ما، باتوجه به آمار گمرک روسیه در سال 2016، 300 میلیون دلار بوده واین در حالی است که این سهم در سال 2018 به 533 میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه ایران کالا که در چه حوزه هایی امکان همکاری تجاری داریم هم گفت:  واردات سنتی ما از روسیه همان غلات بوده است که اخیرا واردات گوشت هم به همراه فلزات،  چوب و کاغذ اضافه شده است و روسیه این امکان را دارد که این کمبود نیاز مارا جبران کند.

دبیر میز روسیه در سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: به طور طبیعی 70 درصد از صادرات مارا مواد غذایی تشکیل می دهد وبا توجه به توافقاتی که در 2 سال گذشته انجام شده  مجوز صادرات لبنیات، ماهی ومیگو هم گرفته شده است وهمچنین ازصادرات ما در زمینه های مصالح ساختمانی کیف کفش چرم نمیتوان غافل شد. این عوامل باعث می که صادرات ما از رقم 550 میلیون دلار کنونی به حدود 5 میلیارد دلار برسد که اگر این اتفاق بیفتد ما حدود 2 درصد از سهم بازار را کسب کرده ایم.

وی  درپایان افزود: یکی از مهم ترین و پرتاثیرترین چالش های ما بحث نبود شناخت روی شرکت هاست که متاسفانه ما هولدینگ های بزرگ نداریم اگر بتوانیم به صورت کالایی شرکت های مدیریت صادرات را راه اندازی کنیم که در آنجا بتوانند به صورت بازاریابی شرکت های کوچک را به هم وصل کنند،  باعث می شود رقابت منفی اتفاق نیفتد ودر نهایت بنظر خواهد رسید ک صادرات 5 میلیارد دلاری به روسیه قابل دسترس خواهد بود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها