کشت هزار تن زعفران در استان تهران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کشت هزار تن زعفران در استان تهران

  • یکشنبه 09 تیر 1398 00:17
  • شناسه 38823
کشت هزار تن زعفران در استان تهران

عباسعلی عامری معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره تولید زعفران در این استان گفت: ۱۸۰ هکتار زمین در استان تهران زیر کشت زعفران رفته است و بیش از یک هزار تن زعفران از آن برداشت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، عباسعلی عامری معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره تولید زعفران اظهار داشت: بیش از یک هزار تن زعفران از 180 هکتار زمین در شهرستان‌های استان تهران برداشت می‌شود.

 وی در ادامه افزود: بیشترین کشت مربوط به شهرستان رباط‌ کریم در حدود 80 هکتار بوده و الباقی در ورامین، پاکدشت، پیشوا، ری، شهریار و دماوند انجام می‌شود که این فعالیت با شاخصه‌های کارشناسی و فنی درحال‌ توسعه است.

عامری درباره کشت گلخانه‌ای این محصول بیان کرد: مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در حال بررسی‌های فنی و کارشناسی لازم برای این موضوع بوده تا بتوانیم یک توسعه منطقی داشته باشیم.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران کیفیت زعفران تهران را با محصولات استان‌های پیشرو در این عرصه یکی دانست و گفت: زعفران تهران جزو زعفران‌های مرغوب در کشور بوده و از طرف برخی شرکت‌ها ظرفیت صادرات این محصول در بازارهای بین‌الملل ایجادشده است.

وی درباره نحوه ارائه این محصول به بازار تصریح کرد: همه محصولاتی که در استان تهران در قالب توسعه جدید است برای بازار فروش مطمئن و سودآور هدف‌گذاری شده است.

عامری برای توسعه کشت این محصول خاطرنشان کرد: کسانی که تمایل به کشت زعفران دارند در مدیریت‌های جهاد کشاورزی آمادگی هدایت و مشاوره‌های لازم وجود داشته همچنین مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران کمک‌های لازم را ارائه خواهد داد.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها