برداشت 3500 تن انگور از تاکستان های ایوان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برداشت 3500 تن انگور از تاکستان های ایوان

  • جمعه 21 تیر 1398 20:12
  • شناسه 38875
برداشت 3500 تن انگور از تاکستان های ایوان

محمد علی حیدری رئیس جهاد کشاورزی ایوان با اشاره به برداشت محصول انگور عسکری در این شهرستان گفت: پیش بینی می شود سه هزار و 500 تن انگور توسط باغداران این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد علی حیدری رئیس جهاد کشاورزی ایوان با اشاره به ۴۲۰ هکتار سطح زیر کشت انگور در این شهرستان، اظهار داشت: اجرای طرح های باغداری به عنوان فعالیت های اثر گذار در بخش کشاورزی در اولویت قرار دارد که بهره برداری از آنها تحول شگرفی در تولید و اشتغال پایدار شهرستان ایجاد می کند و ایوان را به قطب باغداری به ویژه در بخش تولید انگو دراستان تبدیل می کند.

رئیس جهاد کشاورزی ایوان یادآورشد: اجرای خطوط انتقال آب از سد گنگیر ایوان حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به اهمیت آن در حال پیگیری ادامه روند اجرای آن هستیم.

وی ادامه داد: کشاوزان ایوانی چشم انتظار اجرای این پروژه هستند و با اجرای این پروژه شاهد کاشت انواع مختلف محصولات کشاورزی و همچنین دانه‌های روغنی خواهیم بود.

حیدری تاکید کرد: هم‌اکنون کشت دانه‌های روغنی در این منطقه با مشکل مواجه است که با اجرای این پروژه شاهد رفع این مشکلات خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایوان همچنین به توسعه باغ‌های انگور و پسته در صورت تکمیل پروژه اشاره کرد و گفت: توسعه باغ ها در این منطقه کاهش بیکاری را به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است ایوان با جمعیت ۵۵ هزار نفر در۳۵ کیلومتری شمال استان ایلام قراردارد که مجموع اراضی کشاورزی آن ۱۸ هزار هکتار است.

 

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها