احتمال کاهش تولید مرغ در ماه های آتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

احتمال کاهش تولید مرغ در ماه های آتی

  • شنبه 22 تیر 1398 22:38
  • شناسه 38893
احتمال کاهش تولید مرغ در ماه های آتی

برومند چهارآیین عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران اعلام کرد: با توجه به پایین بودن قیمت گوشت مرغ طی ماه های اخیر و ضرر و زیان تولید کنندگان، احتمال کاهش تولید مرغ گوشتی در ماه های آتی وجود دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  برومند چهارآیین عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران اظهارداشت: در هر کشور افزایش نرخ تورم ساختار تولید را هر روز کوچک می‌کند بنابراین باید صنعت در چنین شرایطی بیش از پیش مورد حمایت‌های دولتی قرار گیرد زیرا در غیراین صورت می‌توانیم از یک کشور خودکفا در تامین گوشت مرغ به یک کشور وابسته تبدیل شویم که این موضوع نگران کننده است.

وی تصریح کرد: به دلیل شرایط تولید طی چهار تا پنج سال گذشته بیش از ۵ هزار واحد مرغداری گوشتی ساختارشان کوچک و در نهایت از چرخه تولید خارج شدند.

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی کاهش جوجه ریزی مرغ گوشتی را یکی از عوامل کاهش تولید در ماه‌های آتی برشمرد و گفت: اکنون قیمت مصوب جوجه یک روزه گوشتی ۲,۶۵۰ تومان است درحالی که متوسط قیمت این محصول در ماه‌های اخیر بین ۲۰۰۰ تا ۲,۴۰۰ تومان بوده است که ضرر تولید کنندگان کاهش تولید را در پی دارد.

تولید کنندگان از قیمت ۱۳ هزارتومانی شرکت پشتیبانی استقبال نکردند

چهارآیین اضافه کرد: با وجود اینکه شنبه گذشته - پانزدهم تیرماه ۹۸ نرخ خرید مرغ گوشتی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور ۱۳ هزارتومان تعیین شد اما تولیدکنندگان به دلیل زیان ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومانی روی این نرخ از این موضوع استقبال نکردند.

به گفته وی، این در حالی است که طی ماه‌های گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان برای مصرف کنندگان تعیین شده و عرضه می‌شد که ضرر بیش از ۳۰۰۰ تومانی را برای تولید کنندگان در پی داشت.

وی گفت: در عین حال شرکت پشتیبانی امور دام کشور مرغ منجمد را تحویل درب انبارها با قیمت ۱۳ هزارتومان خریداری می‌کند که باید تولید کننده مرغ گوشتی حداقل ۱,۵۰۰ تومان برای مراحل انجماد بابت ورود مرغ به تونل انجماد در دمای منفی ۴۲ درجه سانتیگراد به مدت ۱۸ ساعت، نایلون، مقوا، کارتن، انجماد دردمای منفی ۲۰ درجه سانتیگراد بپردازد که منطقی نیست.

دولت برای حمایت از تولید شرکت پشتیبانی امور دام کشور را مکلف کرد تا هر کیلوگرم مرغ منجمد را با قیمت ۱۳ هزارتومان از تولید کنندگان خریداری کنند و به زودی نرخ تمام شده مرغ گوشتی برای مصرف کنندگان اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است طبق آمارها در سال ۹۷ نزدیک به دو میلیون و ۳۳۳ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شد به طوری که سرانه مصرف به بیش از ۲۷ کیلوگرم رسیده بود.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها