رونق تولید با عرضه محصولات کشاورزی در بورس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رونق تولید با عرضه محصولات کشاورزی در بورس

  • شنبه 22 تیر 1398 22:37
  • شناسه 38894
رونق تولید با عرضه محصولات کشاورزی در بورس

فرهاد آگاهی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: کشاورزان در حال بررسی فروش محصولاتشان با قیمت‌ مناسب در بستر معاملاتی بورس کالا هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  فرهاد آگاهی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران در خصوص تأثیر عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا گفت: ساماندهی بازار معاملات محصولات کشاورزی دیر یا زود باید انجام شود که یکی از مقاصد اصلی در مسیر این ساماندهی، عرضه محصولات در بورس کالا است. 

آگاهی افزود: محصولات جدیدی در حوزه کشاورزی در راه ورود به بورس کالا قرار دارد که عرضه و طراحی ابزارهای مالی روی محصولاتی، چون پسته، خرما، کشمش و گیاهان دارویی پس از زعفران و زیره می تواند علاوه بر شفاف سازی قیمت ها و حجم معاملات، کمک شایانی به رونق تولید کند. 

وی اظهار کرد: کشاورزان کشور رفته رفته در حال آشنایی با سازوکار بورس کالا و امکان فروش محصولاتشان با قیمت های مناسب در این بستر معاملاتی هستند که این اتفاق به رشد عرضه و معاملات انواع محصولات کشاورزی در بورس، افزایش کیفیت کالاها و رسیدن کشاورزان به حقشان در معاملات منجر می شود.  

آگاهی تصریح کرد: اغلب کشاورزان و بنکداران کشور، فعالیت صادراتی انجام نمی دهند در این میان با فراهم شدن امکان عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا، کشاورزان به راحتی می توانند نیاز تجار و صادرکنندگان را از طریق بورس تأمین کرده که این موضوع در توسعه صادرات محصولات کشاورزی نیز اثرگذار خواهد بود. 

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: رونق معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا به تسهیل تعامل میان کشاورزان و بازرگانان منجر می شود که این اتفاق مانع از ارزان فروشی محصولات ایرانی در بازارهای منطقه ای می شود. 

وی بر لزوم گسترش روابط تجاری با کشورهای خارجی تاکید کرد و گفت: هم اکنون به دلیل شرایط تحریم، همکاری بورس کالا با بورس های بین المللی کار دشواری است، اما امکان تهاتر کالاها از مسیر بورس کالا با دیگر کشورها وجود دارد، اقدامی که در کشورهای آمریکای جنوبی مشاهده می کنیم و می تواند در مبادلات ما با شرکای تجاری و کشورهای همسایه راهگشا باشد.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها