صادرات نخستین محموله سنگ ساختمانی از بندر چابهار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات نخستین محموله سنگ ساختمانی از بندر چابهار

  • یکشنبه 23 تیر 1398 23:02
  • شناسه 38900
صادرات نخستین محموله سنگ ساختمانی از بندر چابهار

بهروز آقایی مدیرکل بنادر و کشتیرانی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین محموله سنگ ساختمانی از بندر چابهار صادر شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، بهروز آقایی مدیرکل بنادر و کشتیرانی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بازاریابی های انجام شده برای سنگ و انواع کالا در 2 سال اخیر منجر به صادرات شده و در آینده نیز شاهد رونق این بندر در صادرات و واردات کالا خواهیم بود. 

آقایی افزود: این محموله سنگ ساختمانی که به طور برش خورده و در بسته بندی پالتی بود، به صورت صادرات مستقیم و با همکاری گمرک در کمتر از 12 ساعت به داخل شناور منتقل شد. 

وی بیان کرد: شروع صادرات نخستین محموله سنگ به کشورهای حوزه دریای عمان از بندر چابهار بود و صادرات محموله های بعدی در ماه آینده و با حجم بیشتر تحقق می یابد. 

آقایی اظهار داشت: بندر شهید بهشتی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم میلیون تن آماده ترانزیت، صادرات و واردات کالاست و می تواند نقش مهمی در توسعه این منطقه محروم ایفا کند. 

وی افزود: با بهره برداری از فاز نخست بندر شهید بهشتی 203 هکتار اراضی پسکرانه ای از دریا استحصال، هزار و 700 متر اسکله با عمق 16 متر ساخت و 15،8 میلیون مترمکعب لایروبی، ساخت سه کیلومتر موج شکن انجام شده است. 

مدیرکل بنادر و کشتیرانی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تأمین و مونتاژ 30 دستگاه تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری در سه سال اخیر انجام شده که منجر به ارتقای ظرفیت بندر از 2،5 میلیون تن به 8، 5 میلیون تن شد. 

وی بیان کرد: همچنین با اعطای تخفیف ها، تشویق های ویژه و بازاریابی گسترده منطقه ای موجبات انتقال موفقیت آمیز حجم گسترده ای از کالاهای ترانزیتی کشور افغانستان از مسیر بندر چابهار، ارتقای شاخص های کانتینری به رتبه چهار کانتینری کشور، بیشترین حجم تخلیه و بارگیری در سال 97 نسبت به آمار تاریخ چابهار و جذب هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال 97 نیز انجام شده است. 

آقایی تصریح کرد: با اجرایی کردن توافقنامه ایران، هندوستان و افغانستان موسوم به توافقنامه چابهار برگ زرینی از ناکارآمد کردن تحریم های ظالمانه علیه کشور را با مستثنی شدن این بندر از تحریم های جدید باعث شده است.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها