صادرات ۱۵هزارتن مرغ و تخم مرغ/واردات دام مولد به خراسان جنوبی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات ۱۵هزارتن مرغ و تخم مرغ/واردات دام مولد به خراسان جنوبی

  • سه شنبه 25 تیر 1398 23:31
  • شناسه 38913
صادرات ۱۵هزارتن مرغ و تخم مرغ/واردات دام مولد به خراسان جنوبی

علی صفر ماکنعلی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت : طی شش هفته گذشته ۱۵هزارتن مرغ و تخم مرغ از کشور صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علی صفر ماکنعلی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشوردر نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این که در سال های ۹۵ و ۹۶ با یک بحران ویژه آنفولانزا مواجه شدیم، اظهار کرد: بر اساس اعلامیه سازمان جهانی بهداشت خوشبختانه امروز کشور در تمامی سطوح از آنفولانزای فوق حاد پرندگان پاک شده است.

وی با بیان این که تخم مرغ و گوشت مرغ در داخل کشورتولید می شود، افزود: طی شش هفته گذشته بیش از ۱۵ هزار تن مرغ و تخم مرغ از کشور صادر شده است.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به این که ۸۵ درصد کاهش کانون ها را نسبت به رخدادهای اخیر داشته ایم، گفت: طی سیلاب های اخیر در برخی از استان های کشور مدیریت بهداشتی به گونه ای بود که هیچ گونه رخداد بهداشتی در حین سیل نداشته ایم.

علی صفرماکنعلی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از دو هزار و ۲۰۰ مولد گوسفند و ۹۹ نفر شتر مولد شیری وارد استان خراسان جنوبی شده است، بیان کرد: با تامین دام مولد در استان امیدواریم ظرف کمتر از یک سال واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل استان را احیا کنیم.

وی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران برای خرید و فروش و حمل و نقل دام زنده به استان ها، عنوان کرد: امروز بحرانی در حوزه تب کریمه کنگو در سطح کشور وجود ندارد بلکه تنها افرادی که در معرض مواجهه با دام هستند اگر موازین بهداشتی را رعایت نکنند در معرض ابتلا به این ویروس قرار می گیرند.

ایشان با بیان این که باید به قصابان هشدارد داده شود که کارهای پرخطر انجام ندهند، افزود: باید برای قصابان و نیروهای کار در کشتارگاه ها آموزش های لازم تعریف شود.

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه کمتر از پنج هزار راس دام مولد از ابتدای سال جاری وارد کشور شده است، گفت: استان خراسان جنوبی تا هر سطحی که آمادگی داشته باشد می تواند دام مولد وارد کند.

شایان ذکر است  در حال حاضر ۲۹۱ کشتارگاه در سطح کشور وجود دارد که  از مجموع این کشتارگاه ها تعداد ۵۰ کشتارگاه مرغ سبز تولید می کنند.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها