ظرفیت بالای درخشش فرش ماشینی ایران در بازارهای جهانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت بالای درخشش فرش ماشینی ایران در بازارهای جهانی

  • چهارشنبه 26 تیر 1398 22:48
  • شناسه 38919
ظرفیت بالای درخشش فرش ماشینی ایران در بازارهای جهانی

محمدهادی کمالیان رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی گفت: ارتقا سطح کیفت تولیدات می‌تواند نقش موثری در خودنمایی فرش‌های ماشینی ایرانی در بازار‌های جهانی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمدهادی کمالیان رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی، با اشاره به صادرات و فروش فرش ماشینی اظهار کرد: در حال حاضر فرش ماشینی ایران به کشور‌هایی هم چون عراق، افغانستان، آسیای میانه، کشور‌های اروپایی و چین صادر می‌شود و مشکلی در تولید فرش ماشینی نداریم.
وی با بیان این که رونق اقتصادی ، تمام بخش های صنوف را تحت شعاع قرار داده است، تصریح کرد: گردش مالی مناسب و تغییر و تحول صنوف در این راستا می تواند تاثیر مثبتی در وضعیت اقتصادی حاصل کند.
کمالیان با تاکید بر این که اگر قیمت ارز ثبات پیدا کند مشکلی در تامین مواد اولیه نداریم، خاطرنشان کرد: هم اکنون تولیدکنندگان می‌تواند مایحتاج تولیدات خود را تامین کنند و افزایش قیمتی برای این صنف نداریم.
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی با اشاره به تعداد واحدهای صنفی دارای پروانه گفت: حدود 700 واحد صنفی پروانه دار در تهران مشغول به فعالیت اند.
وی حضور ایران در بازار‌های جهانی را از دیگر برنامه‌های این صنف دانست و بیان داشت: ارتقا سطح کیفت تولیدات و کاهش هزینه‌های تولید می تواند نقش موثری در خودنمایی فرش های ماشینی ایرانی در بازارهای جهانی داشته باشد.
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی در پایان با اشاره به این که تسهیلاتی به تولیدکنندگان فرش ماشینی تعلق نگرفته است، تاکید کرد: دولت باید نگاه ویژه‌ای به بخش تولید فرش ماشینی داشته باشد، زیرا این بخش از ظرفیت بالایی در جهت توسعه اقتصادی برخوردار است و قابلیت درخشش در بازارهای بین المللی را داراست.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها