تولید داروی پیشگیری از آلزایمر زودرس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید داروی پیشگیری از آلزایمر زودرس

  • شنبه 19 مرداد 1398 11:31
  • شناسه 39159
تولید داروی پیشگیری از آلزایمر زودرس

خلیق رضوی محقق پژوهشگاه رویان از فعالیت این پژوهشگاه در زمنیه کاربرد هوش مصنوعی در تشخیص زودرس آلزایمر و تولید داروی پیشگیری از آن خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به نقل از خبرگزاری علمی و فناوری، خلیق رضوی محقق پژوهشگاه رویان از فعالیت این پژوهشگاه در زمنیه کاربرد هوش مصنوعی در تشخیص زودرس آلزایمر خبر داد و اظهار داشت: ما پایگاه داده‌ای طراحی کردیم که در ipad و گوشی‌های موبایل وجود دارد، به این وسیله فرد خودش را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، با افراد مشابه مقایسه می‌شود و اطلاع می‌دهد که این فرد با این خصوصیات و این نتایج تست، چه وضعیتی دارد؛ لذا پیوند هوش مصنوعی با حوزه سلامت یکی از مهم‌ترین چشم‌اندازهای این پژوهشگاه می‌باشد.

وی در رابطه با عمده فعالیت این پژوهشگاه در زمینه تشخیص زودرس آلزایمر عنوان کرد: این پایگاه داده برای مانیتورینگ(تحت نظر داشتن رفتار شخص در طولانی مدت) و غربالگری استفاده می‌شود و کسانی که ریسک بالاتری دارند را برای انجام تست‌های دقیق‌تر به پزشک ارجاع می‌دهد. فایده تشخیص زودتر این بیماری این است که به فرد پیشنهاد می‌دهد تا خواب و برنامه غذایی خود را اصلاح کند و شروع بیماری را تأخیر بیندازد، چون در واقع بعد از ابتلا به این بیماری نورون‌ها از بین می‌رود و نورون جدید جایگزین نمی‌شود.

خلیق رضوی هم چنین از تولید داروهایی با قابلیت پیشگیری از این بیماری خبر داد و بیان کرد: تا امروز داروها از پیشرفت بیشتر علائم جلوگیری می‌کردند، ولی حوزه‌ امیدوارکننده‌تر تولید داروهایی است که از شروع بیماری جلوگیری می‌کند.

وی در پایان با اشاره به لزوم توسعه و پیشرفت داخلی در زمینه هوش مصنوعی و ارتقاء جایگاه کشور در این زمینه در دنیا، عنوان کرد: حمایت‌های مالی و فراهم کردن امکانات و تسهیلات لازم جهت فعالیت در حوزه هوش مصنوعی در کشور از مهم‌ترین اولویت‌های سیاستگذاری مسئولین کشوری باید باشد.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها