پایان پراید! | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پایان پراید!

  • دوشنبه 28 مرداد 1398 14:10
  • شناسه 39220
پایان پراید!

رئیس پلیس راه کشور از توقف شماره‌گذاری پراید در سال آینده خبر داد و گفت: در یک بازه 15 تا 20 ساله پراید از چرخه تردد کنار گذاشته خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از فارس، سردار سید تیمور حسینی در چهارمین جلسه کمیسیون ایمنی، حمل و نقل و سوانح استان مرکزی اظهار کرد: میزان خسارت‌های ناشی از تصادفات رانندگی بسیار بالاست به طوری که در سال گذشته تصادفات فوتی تنها 20 هزار میلیارد ریال خسارت به کشور وارد کرد که رقم بسیار زیادی است.

وی تصریح کرد: متأسفانه بخش زیادی از تصادفات مربوط به خستگی است که می‌طلبد در این زمینه بیشتر فرهنگ‌سازی شود تا رانندگان از رانندگی در حین خستگی و خواب‌آلودگی پرهیز کنند.

رئیس پلیس‌راه کشور با بیان اینکه آزادراه ساوه - تهران در رتبه اول حوادث رانندگی استان قرار دارد، گفت: سال گذشته ۴۰۰ نفر در تصادفات رانندگی این استان جان خود را از دست دادند که ایمن‌سازی محورها و رفع نقاط پرحادثه نقش مؤثری در کاهش میزان تصادفات دارد.

حسینی با اشاره به تلاش عوامل پلیس‌راه کشور برای کاهش ۱۲ درصدی سوانح جاده‌ای کشور در سال جاری خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد کاهش تصادفات بودیم، اما هنوز تا رسیدن به چشم‌انداز فاصله داریم.

وی همچنین از توقف شماره‌گذاری پراید در سال آینده خبر داد و گفت: امید است در یک بازه 15 تا 20 ساله پراید از چرخه ترافیک کنار گذاشته خواهد شد.

کاهش 50 درصدی تصادفات و تلفات جاده‌ای

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی نیز با اشاره به کاهش 50 درصدی تصادفات و تلفات جاده‌ای طی 10 سال گذشته در استان گفت: حجم قابل توجهی از سوانح رانندگی در استان مربوط به وجود کریدورهای شمالی جنوبی و شرقی غربی کشور در این استان است.

مهدی زندیه‌وکیلی افزود: امکانات و تجهیزات نقش مؤثری در امدادرسانی به‌موقع و کاهش تلفات جاده‌ای دارد به طوری که استان مرکزی با استفاده از امداد هوایی و پایگاه‌های ثابت و سیار امداد جاده‌ای توانسته در شاخص زمان امدادرسانی به موفقیت خوبی دست پیدا کند.

وی تصریح کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز و روشنایی محورهای آزادراهی استان در راستای کاهش تصادفات در دست اقدام است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها