آغاز به کار طرح‌های گلخانه‌ای در شهرستان پاسارگاد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آغاز به کار طرح‌های گلخانه‌ای در شهرستان پاسارگاد

  • چهارشنبه 06 شهریور 1398 18:20
  • شناسه 39317
آغاز به کار طرح‌های گلخانه‌ای در شهرستان پاسارگاد

عملیات اجرایی ۴۲ واحد گلخانه دیگر در اولین روستای گلخانه‌ای کشور آغاز شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، نخستین گلخانه مقیاس کوچک در روستای قوام آباد شهرستان پاسارگاد با ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت به بهره برداری رسید.

اسماعیل تبادار استاندار فارس در این مراسم گفت: توسعه و ترویج کشت های گلخانه ای گامی موثر در جهت مقابله با خشکسالی و بهره برداری بهینه از آب است.

وی ادامه داد: امروز وضعیت آب در استان به مرحله هشدار رسیده که نیاز است در زمینه مدیریت مصرف برنامه ریزی و اقدامات مناسب با شرایط موجود انجام شود.

ایشان تصریح کرد: در مقطعی در استان سالانه حدود 700 میلیمتر بارش داشته ایم که اخیرا از 150 میلیمتر میانگین کمتر شده است.

وی افزود: اگر قبل از حاکم شدن این وضعیت، نگاه خود را متناسب با شرایط تغییر می‌دادیم و به جای افزایش عمق چاه ها به سمت تغییر نوع کشت اصلاح الگوی مصرف و استفاده از فناوری های نوین در آبیاری رفته بودیم امروز نیاز نبود از بحران خشکسالی و کمبود آب سخن بگوییم.

تبادار گفت: امیدواریم با اجرای طرح روستای گلخانه ای که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین نمونه آن در استان فارس هستیم بتواند به بهبود این وضعیت کمک کند. از مجموعه جهاد کشاورزی استان خواستاریم که کنار مردم تمام مسائل مربوط به این طرح را دنبال کنند تا این طرح به عنوان یک الگوی موفق در دیگر شهرستان های استان و حتی دیگر استان های کشور نیز عملیاتی شود.

استاندار فارس خاطر نشان کرد: در کنار کوشش و حمایت مسئولان، همکاری و همراهی مردم نیز برای موفقیت این حرکت و اقدام لازم است و استقبال از این کار و ترویج آن توسط مردم شهرستان پاسارگاد می تواند این شهرستان را به تولید کننده انواع محصولات گلخانه ای تبدیل کند.

اسماعیل تبادار، امیدواری را سرمایه بزرگ جامعه و زمینه ساز توسعه و پیشرفت تلقی و ابراز امیدواری کرد که مسئولان تمام تلاش خود را برای افزایش مشارکت و همکاری مردم در مسیر سازندگی فارس و کشور به کارگیرند و با کنارگذاشتن مسائل جزئی و تبیین زبان گفت و گو، مردم را نسبت به آینده امیدوار کنند.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها