تولید سالانه هشت تن روغن خالص گیاهی در شرکت طبیعت نورا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید سالانه هشت تن روغن خالص گیاهی در شرکت طبیعت نورا

 • جمعه 15 شهریور 1398 10:18
 • شناسه 39383
تولید سالانه هشت تن روغن خالص گیاهی در شرکت طبیعت نورا

یک واحد روغن کشی در گرمسار روزانه هشت تن روغن خالص گیاهی ، کنجاله دام و روغن دارویی تولید و روانه بازار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل کارخانه روغن طبیعت نورا گفت :  در این واحد سالانه چهار هزار تن روغن خالص گیاهی ویتامینه ، بیش از 2 هزار تن کنجاله طبیعی خوراک دام به ارزش پنج میلیارد و 600 میلیون تومان و بیش از 2 هزار تن روغن دارویی خاص به ارزش بیش از 100 میلیارد تومان تولید می شود 
اشکان نواب صفوی افزود : روغن کشی در این واحد به روش سنتی پرس سرد با دمای زیر 45 درجه و با بهره مندی از مدرن ترین دستگاه های روز و بدون افزودنی هایی نظیر هگزان انجام می شود .
وی گفت : در این واحد 17 نفر مستقیم و بیش از هزار نفر غیر مستقیم مشغول کارند .

به گفته مدیر عامل کارخانه روغن طبیعت نورا، محصولات این کارخانه قابلیت صادرات دارد و اروپا و آمریکا مشتری روغن های کدوی این شرکت هستند ولی با توجه به نیاز بازار داخل ، تأمین نیاز داخل در اولویت است.
سالانه بیش از یک میلیون و 500 هزار تن روغن و دانه روغنی با هزینه بیش از 4 میلیارد دلار وارد کشور می شود به همین علت وزارت جهاد کشاورزی از سال 94 طرح 10 ساله توسعه کشت دانه های روغنی با هدف خوکفایی 70 درصدی را در کشور اجرایی کرده است .
در استان سمنان بیش از 6 نوع دانه روغنی شامل : کلزا ، زیتون ، کنجد ، کدو ، ذرت ، آفتابگردان و سویا کشت و سالانه 10 هزار تن محصول برداشت می شود .
فقط در محصول کلزا در یک سال اخیر زمینه افزایش سطح کشت و افزایش تولید از بیش از 4 هزار تن به 8 هزار هکتار از مهرماه امسال فراهم شده و این به معنای موفقیت استان در گام های نخست است .
در صنایع روغن کشی نیز قابلیت استحصال بیش از 20 هزارتن روغن های خالص گیاهی فراهم شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت)

  نما و نمایشگاه

  نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت) (144)

  تولیدکننده آسانسورهای هیدرولیک و نیرو محرکه اصلی آسانسور و سایر متعلقات

 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • نمایشگاه آسانسور:شرکت ایمن موتور فرش باف(سایت)
 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. مدیریت این شرکت طی سالهای متمادی با عبور از چالشهای متعدد، روز به روز به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • موج بافی ( اصلاح تایتل )

  تعادل

  موج بافی ( اصلاح تایتل ) (1)

  موج بافی موج پارچه ایست دستبافت که از پشم گوسفند بافته می شود و از رنگهای متعدد و شاد برخوردار است. در قدیم از موج به عنوان رختخواب پیچ ، پتو ، پشتی ، رویه کرسی ، سجاده و گاه برای چادر عشایر استفاده می شده است. از موج در ماه های سرد به عنوان رو انداز و قدیمترها به عنوان پوشش تزئیینی روی کرسی ها می انداختند. نقوش تزئیینی موج دارای ویژگی های مشابهی است و در محدوده خاصی سیر می کند. طرح های موج که از اصالت و خصوصیات محلی و بومی برخوردار هستند عبارتند از پر طاووس ، چهارخانه، سیاه و سفید، تخت قرمز ، گل، کله کبکی ، شانه ، گنجیشک ، پروانه، بزکوهی ، درخت و ماهی ، ترنج و برگ بیدی.

آخرین خبرها