تولید سالانه هشت تن روغن خالص گیاهی در شرکت طبیعت نورا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید سالانه هشت تن روغن خالص گیاهی در شرکت طبیعت نورا

  • جمعه 15 شهریور 1398 10:18
  • شناسه 39383
تولید سالانه هشت تن روغن خالص گیاهی در شرکت طبیعت نورا

یک واحد روغن کشی در گرمسار روزانه هشت تن روغن خالص گیاهی ، کنجاله دام و روغن دارویی تولید و روانه بازار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل کارخانه روغن طبیعت نورا گفت :  در این واحد سالانه چهار هزار تن روغن خالص گیاهی ویتامینه ، بیش از 2 هزار تن کنجاله طبیعی خوراک دام به ارزش پنج میلیارد و 600 میلیون تومان و بیش از 2 هزار تن روغن دارویی خاص به ارزش بیش از 100 میلیارد تومان تولید می شود 
اشکان نواب صفوی افزود : روغن کشی در این واحد به روش سنتی پرس سرد با دمای زیر 45 درجه و با بهره مندی از مدرن ترین دستگاه های روز و بدون افزودنی هایی نظیر هگزان انجام می شود .
وی گفت : در این واحد 17 نفر مستقیم و بیش از هزار نفر غیر مستقیم مشغول کارند .

به گفته مدیر عامل کارخانه روغن طبیعت نورا، محصولات این کارخانه قابلیت صادرات دارد و اروپا و آمریکا مشتری روغن های کدوی این شرکت هستند ولی با توجه به نیاز بازار داخل ، تأمین نیاز داخل در اولویت است.
سالانه بیش از یک میلیون و 500 هزار تن روغن و دانه روغنی با هزینه بیش از 4 میلیارد دلار وارد کشور می شود به همین علت وزارت جهاد کشاورزی از سال 94 طرح 10 ساله توسعه کشت دانه های روغنی با هدف خوکفایی 70 درصدی را در کشور اجرایی کرده است .
در استان سمنان بیش از 6 نوع دانه روغنی شامل : کلزا ، زیتون ، کنجد ، کدو ، ذرت ، آفتابگردان و سویا کشت و سالانه 10 هزار تن محصول برداشت می شود .
فقط در محصول کلزا در یک سال اخیر زمینه افزایش سطح کشت و افزایش تولید از بیش از 4 هزار تن به 8 هزار هکتار از مهرماه امسال فراهم شده و این به معنای موفقیت استان در گام های نخست است .
در صنایع روغن کشی نیز قابلیت استحصال بیش از 20 هزارتن روغن های خالص گیاهی فراهم شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها