تولید بیش از ۷۶ میلیون متر مربع فرش دست بافت در سال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید بیش از ۷۶ میلیون متر مربع فرش دست بافت در سال

  • دوشنبه 18 شهریور 1398 20:56
  • شناسه 39457
تولید بیش از ۷۶ میلیون متر مربع فرش دست بافت در سال

بهره‌مند با بیان اینکه فرش دسبافت، از لحاظ وزن تولید در تمام دنیا حرف اول را می‌زند، گفت: از لحاظ صادرات و میزان تولید در دنیا، مقام اول هستیم.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، عبدالله بهرامی مدیر عامل و عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری تعاونی فرش دستباف با بیان این که فرش دسبافت ایرانی از لحاظ وزنی  در تولید حرف اول را در دنیا می‌زند، گفت: از لحاظ صادرات و میزان تولید در دنیا، ایران مقام اول تولیدات فرش دسبافت را به ارمغان آورده است.

مدیر عامل و عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری تعاونی فرش دستباف ادامه داد: هم اکنون بیش از 7 میلیون نفر بصورت غیرمستقیم در این حوزه مشغول به فعالیت اند.

بهره‌مند تصریح کرد: 2 سالی است که پشم، بصورت خام صادر می‌شود، همچنین با توجه به این که ما بصورت ارز آزاد، مواد اولیه این صنعت را خریداری می‌کنیم این موضوع بر افزایش قیمت آن تاثیرگذاشته و باعث شده که رقابت با دیگر کشور‌ها  به حداقل برسد.

بهره‌مند با اشاره به این که برای مقابله با تحریم‌ها  راه حل های فراوانی وجود دارد، افزود: به جرات می‌توان گفت که تحریم داخلی، اثرات زیادی به صنعت فرش خواهد داشت به عنوان مثال، اجرایی شدن طرح پیمان سپاری ارزی، و اجبار صادرکنندگان برای بازگزداندن ارز حاصل از صادرات در زمان معین به حساب سامانه نیما، از جمله مواردی است که دست صادرکنندگان را برای صادرات سرد کرده است. در واقع ما ارز برای تهیه مواد اولیه را از بانک مرکزی نمی‌گیریم  ولی مجبوریم ارز را با نرخ سامانه نیما، برگردانیم.

مدیر عامل و عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری تعاونی فرش دسبافت با اشاره به این که سالیانه حدود 76 میلیون متر مربع تولیدات در این صنعت داریم، گفت: البته این تولیدات به کمتر از 30 میلیون متر مربع رسیده است.

به گفته بهره مند،  فرش دسبافت در بازار از متری یک میلیون تا 30 میلیون در بازار یافت می‌شود.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها