انجیرستان دیم استهبان ثبت جهانی می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

انجیرستان دیم استهبان ثبت جهانی می‌شود

  • چهارشنبه 20 شهریور 1398 10:53
  • شناسه 39460
انجیرستان دیم استهبان ثبت جهانی می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اقدامات انجام شده به‌منظور ثبت جهانی انجیر گفت: آخرین ویرایش‌های بسته ثبت جهانی انجیر توسط مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی انجام و به دفتر فائو ارسال شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در بازدید از باغ‌های انجیر استهبان اظهار داشت: احداث باغ بَر انجیر تولید بیشتر محصول و کاهش قیمت بَرانجیر را به دنبال دارد.

به گفته وی بزرگ ترین انجیرستان دیم دنیا با یک اکوسیستم خاص در شهرستان استهبان قرار دارد که سنت‌ها و دانش بومی حاکم به توسعه این باغ‌های قدیمی کمک کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور ثبت جهانی انجیر، تصریح کرد: آخرین ویرایش‌های بسته ثبت جهانی انجیر توسط مؤسسه پژوهش‌های برنامه ریزی و اقتصاد کشاورزی انجام و به دفتر فائو ارسال شده و منتظریم در کوتاه مدت جشن ثبت جهانی  انجیر را با مردم استهبان برگزار کنیم.

قاسمی یادآورشد: مکان‌های خاصی مانند انجیرستان استهبان که بر پایه دانش بومی بنیان نهاده شده و پایداری خود را به صورت طبیعی حفظ کردند به عنوان یک ظرفیت ویژه برای شهرستان استهبان، استان فارس و کشور جمهوری اسلامی ایران مطرح شده‌‌اند.

به گفته وی با ثبت جهانی انجیرستان دیم استهبان، یک ظرفیت جهانی برای حفظ و حراست آن ایجاد می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به این که قسمت عمده‌ای از انجیر تولیدی به خارج از کشور صادر می‌شود، افزود: صادر کنندگان ضمن توجه به مسائل بسته‌بندی محصول و پیدا کردن مقاصد صادارتی جدید به غیر از کشورهای معمول مثل چین باید کشورهایی برای صادرات انتخاب کنند که کمترین میزان تعرفه‌ها را داشته و مطالباتشان سهل الوصول‌تر باشند.

قاسمی حضور و استفاده از ظرفیت استارت آپ‌ها به منظور شناساندن محصول انجیر به مردم کشور و دیگر نقاط دنیا بسیار مهم دانست.

وی یادآور شد: شرکت شهرک‌های کشاورزی در شهرستان استهبان مستقر بوده و همه سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توانند از تسهیلاتی که این شرکت در اختیار می‌گذارد، بهره‌مند شوند.

قاسمی افزود: به هر سرمایه‌گذار علاقه‌مند به کار در حوزه فرآوری انجیر تسهیلات با بهره 15 درصد پرداخت می‌شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها