ظرفیت تولید چند برابری آبزی در خراسان رضوی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت تولید چند برابری آبزی در خراسان رضوی

 • چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:34
 • شناسه 39525
ظرفیت تولید چند برابری آبزی در خراسان رضوی

خراسان رضوی ظرفیت تولید چند برابری آبزی را دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ۲۳هزار منبع آبی در خراسان رضوی وجود دارد که  از این تعداد هزار و ۵۰۰منبع آب به پرورش آبزیان اختصاص دارد که باید با برنامه ریزی لازم شمار آنها افزایش یابد. 

سید مهدی هدایتی گفت: این استان با وجود تولید سالانه ۱۱هزار تن ماهی هنوز در زمینه صنایع فرآوری شیلات نیاز به ورود سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.

وی افزود: این در حالی است که با جذب سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در زمینه صنایع فرآوری، ارزش افزوده خوبی نصیب تولیدکنندگان در این حوزه می شود.

هدایتی میزان تسهیلات تکلیفی امسال این سازمان را برای شیلات ۵۰میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: این اعتبار برای افزایش بهره وری، توسعه مراکز پرورش ماهیان و تقویت زیرساختهای شیلات در خراسان رضوی هزینه می شود.

وی ادامه داد: در حوزه شیلات در کنار توسعه واحدهای پرورش ماهی سردآبی و گرمابی به پرورش گیاهان آبزی و ماهیان زینتی نیز در خراسان رضوی نیز توجه شده است.

هدایتی گفت: هم اینک چهار واحد پرورش خاویار خراسان رضوی در شهرستان های سبزوار و داورزن با ظرفیت سه هزار قطعه ماهی در دو قالب پرواری و استحصال خاویار فعالیت دارند.

وی افزود: سبزوار با تولید سالیانه سه هزار و ۱۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی حدود ۳۱درصد تولید ماهی را در خراسان رضوی در اختیار دارد. بر این اساس سبزوار ظرف سالهای اخیر رتبه نخست تولید شیلات را در خراسان رضوی کسب کرده است.

کارشناس ارشد سازمان شیلات کشور نیز گفت: برای افزایش توان رقابتی در صادرات آبزیان نیازمند تحولات وسیعی در بخش های مختلف زنجیره تولید و عرضه محصولات آبی هستيم.

دکتر مختاری افزود: افزایش کیفیت و کمیت تولید و کاهش هزینه ها تنها در سایه افزایش اطلاعات، تجهیز مراکز تولید به سیستم های نوین مدیریتی و آموزش نیروهای متخصص میسر می باشد.

وی افزود: تلاش های صورت گرفته در شهرستان سبزوار در زمینه تولید آبزیان و تولید ماهیان خاویاری چشمگیر است.

هزار و ۷۷۰مرکز پرورش ماهی در سطح خراسان رضوی فعالیت دارند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها