ظرفیت تولید چند برابری آبزی در خراسان رضوی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت تولید چند برابری آبزی در خراسان رضوی

  • چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:34
  • شناسه 39525
ظرفیت تولید چند برابری آبزی در خراسان رضوی

خراسان رضوی ظرفیت تولید چند برابری آبزی را دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: ۲۳هزار منبع آبی در خراسان رضوی وجود دارد که  از این تعداد هزار و ۵۰۰منبع آب به پرورش آبزیان اختصاص دارد که باید با برنامه ریزی لازم شمار آنها افزایش یابد. 

سید مهدی هدایتی گفت: این استان با وجود تولید سالانه ۱۱هزار تن ماهی هنوز در زمینه صنایع فرآوری شیلات نیاز به ورود سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.

وی افزود: این در حالی است که با جذب سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در زمینه صنایع فرآوری، ارزش افزوده خوبی نصیب تولیدکنندگان در این حوزه می شود.

هدایتی میزان تسهیلات تکلیفی امسال این سازمان را برای شیلات ۵۰میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: این اعتبار برای افزایش بهره وری، توسعه مراکز پرورش ماهیان و تقویت زیرساختهای شیلات در خراسان رضوی هزینه می شود.

وی ادامه داد: در حوزه شیلات در کنار توسعه واحدهای پرورش ماهی سردآبی و گرمابی به پرورش گیاهان آبزی و ماهیان زینتی نیز در خراسان رضوی نیز توجه شده است.

هدایتی گفت: هم اینک چهار واحد پرورش خاویار خراسان رضوی در شهرستان های سبزوار و داورزن با ظرفیت سه هزار قطعه ماهی در دو قالب پرواری و استحصال خاویار فعالیت دارند.

وی افزود: سبزوار با تولید سالیانه سه هزار و ۱۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی حدود ۳۱درصد تولید ماهی را در خراسان رضوی در اختیار دارد. بر این اساس سبزوار ظرف سالهای اخیر رتبه نخست تولید شیلات را در خراسان رضوی کسب کرده است.

کارشناس ارشد سازمان شیلات کشور نیز گفت: برای افزایش توان رقابتی در صادرات آبزیان نیازمند تحولات وسیعی در بخش های مختلف زنجیره تولید و عرضه محصولات آبی هستيم.

دکتر مختاری افزود: افزایش کیفیت و کمیت تولید و کاهش هزینه ها تنها در سایه افزایش اطلاعات، تجهیز مراکز تولید به سیستم های نوین مدیریتی و آموزش نیروهای متخصص میسر می باشد.

وی افزود: تلاش های صورت گرفته در شهرستان سبزوار در زمینه تولید آبزیان و تولید ماهیان خاویاری چشمگیر است.

هزار و ۷۷۰مرکز پرورش ماهی در سطح خراسان رضوی فعالیت دارند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها