کشت سیب زمینی در 20 هزار هکتار از اراضی اردبیل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کشت سیب زمینی در 20 هزار هکتار از اراضی اردبیل

  • چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:35
  • شناسه 39526
کشت سیب زمینی در 20 هزار هکتار از اراضی اردبیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به زیرکشت محصول سیب‌زمینی رفته است.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری تسنیم، خلیل نیکشاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: امسال سطح کشت سیب‌زمینی در دشت اردبیل حدود 20 هزار و 700 هکتار بوده که پیش‌بینی می‌شود 770 هزار تن محصول سیب‌زمینی در استان برداشت شود.

وی با اشاره به این که محصول سیب‌زمینی از استراتژی‌ترین محصولات کشاورزی اردبیل است، افزود: خوشبختانه کشت سیب‌زمینی به جهت موقعیت اقلیمی و شرایط آب و هوایی در استان مناسب بوده به طوری که استان اردبیل قطب تولید سیب‌زمینی در کشور محسوب می‌شود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در خصوص اهمیت صادرات محصول سیب‌زمینی اردبیل به کشورهای همجوار تصریح کرد:  امسال برنامه‌ریزی شده است تا 90 هزار تن سیب‌زمینی به‌طور مستقیم از دشت اردبیل به کشور جمهوری آذربایجان صادر شود.

نیکشاد وضعیت عمومی سردخانه‌های سیب‌زمینی استان را مناسب دانست و افزود: در این راستا مشکل کلانی در حوزه انبار سیب‌زمینی برای فصل سرما نداریم که وضعیت عمومی سردخانه‌های استان مناسب و قابل قبول است.

وی با بیان این که با تولید بیش از 2.5 عدد میلیون عدد مینی تیوبر، استان اردبیل از بذر سیب‌زمینی بازار‌های خارجی بی‌نیاز شده اظهار کرد: از 770 هزار تن سیب زمینی تولید استان 180 هزار تن نیاز داخل استان بوده و حدود 590 هزار تن مازاد بر نیاز بوده و بر همین اساس این مقدار راهی بازار‌های داخلی و خارج کشور می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بر اهمیت رونق کسب و کار کشاورزی تاکید و بیان کرد: در این راستا بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت گلخانه‌ها و شهرک‌های گلخانه‌ای استان مدنظر بوده تا با رونق تولیدات کشاورزی و صادرات محصولات تولیدی زمینه افزایش اشتغال را فراهم سازیم.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها