کشت سیب زمینی در 20 هزار هکتار از اراضی اردبیل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کشت سیب زمینی در 20 هزار هکتار از اراضی اردبیل

 • چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:35
 • شناسه 39526
کشت سیب زمینی در 20 هزار هکتار از اراضی اردبیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به زیرکشت محصول سیب‌زمینی رفته است.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری تسنیم، خلیل نیکشاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: امسال سطح کشت سیب‌زمینی در دشت اردبیل حدود 20 هزار و 700 هکتار بوده که پیش‌بینی می‌شود 770 هزار تن محصول سیب‌زمینی در استان برداشت شود.

وی با اشاره به این که محصول سیب‌زمینی از استراتژی‌ترین محصولات کشاورزی اردبیل است، افزود: خوشبختانه کشت سیب‌زمینی به جهت موقعیت اقلیمی و شرایط آب و هوایی در استان مناسب بوده به طوری که استان اردبیل قطب تولید سیب‌زمینی در کشور محسوب می‌شود.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در خصوص اهمیت صادرات محصول سیب‌زمینی اردبیل به کشورهای همجوار تصریح کرد:  امسال برنامه‌ریزی شده است تا 90 هزار تن سیب‌زمینی به‌طور مستقیم از دشت اردبیل به کشور جمهوری آذربایجان صادر شود.

نیکشاد وضعیت عمومی سردخانه‌های سیب‌زمینی استان را مناسب دانست و افزود: در این راستا مشکل کلانی در حوزه انبار سیب‌زمینی برای فصل سرما نداریم که وضعیت عمومی سردخانه‌های استان مناسب و قابل قبول است.

وی با بیان این که با تولید بیش از 2.5 عدد میلیون عدد مینی تیوبر، استان اردبیل از بذر سیب‌زمینی بازار‌های خارجی بی‌نیاز شده اظهار کرد: از 770 هزار تن سیب زمینی تولید استان 180 هزار تن نیاز داخل استان بوده و حدود 590 هزار تن مازاد بر نیاز بوده و بر همین اساس این مقدار راهی بازار‌های داخلی و خارج کشور می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بر اهمیت رونق کسب و کار کشاورزی تاکید و بیان کرد: در این راستا بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت گلخانه‌ها و شهرک‌های گلخانه‌ای استان مدنظر بوده تا با رونق تولیدات کشاورزی و صادرات محصولات تولیدی زمینه افزایش اشتغال را فراهم سازیم.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها