سازمان صنایع کوچک به دنبال توسعه شهرک‌های فناوری است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سازمان صنایع کوچک به دنبال توسعه شهرک‌های فناوری است

  • چهارشنبه 27 شهریور 1398 08:37
  • شناسه 39528
سازمان صنایع کوچک به دنبال توسعه شهرک‌های فناوری است

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: سازمان صنایع کوچک به دنبال توسعه شهرک‌های فناوری است چون چهار المان اصلی فناور را در خود جای می‌دهد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با اشاره به این که سازمان صنایع کوچک به دنبال توسعه شهرک‌های فناوری است اظهار کرد: چون چهار المان اصلی فناور را در خود جای می‌دهد که شامل مرکز کسب و کار، آزمایشگاه مرجع، واحدهایR&D و واحدهای فناور هستند.

وی گفت: خوشبختانه امروز شاهد کلنگ‌زنی نخستین واحد فناور در استان بوده و همچنین واگذاری آزمایشگاه مرجع نیز انجام شد و امید است که در کنار مرکز کسب و کاری که هم‌اکنون فعال است، بتوان مرکزR&D را نیز راه‌اندازی کرد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: امید است که بسته مربوط به فناوری با واگذاری واحدهای فناور داخل شهرک کامل شده و سال آینده بتوان این مجموعه را افتتاح کرد.

مصاحب با اشاره به بازدید از واحد تولید مبل در ارومیه که فاز توسعه آن امروز افتتاح شد بیان کرد: امسال یکی از اولویت‌های خوشه‌های صنعتی آذربایجان‌غربی، خوشه صنعتی مبل بوده که امید است فاز توسعه خود را به زودی آغاز و طی یک بازه سه ساله، واگذاری واحد فراگیر آن نیز صورت گیرد تا به توسعه صنعت مبلمان استان کمک کند چون خوشه‌ها معطوف به مناطق جغرافیایی و کارگاه‌های همسان است که در یک منطقه جغرافیایی قرار می‌گیرند.

توسعه شهرک‌های فناوری

وی با اشاره به بازدید از واحد تولیدی انواع ایمپلنت در ارومیه اظهار کرد: تاکنون 900 واحد که ظرفیت دانش‌بنیان شدن را دارد توسط سازمان شناسایی شده و همچنین سازمان صنایع کوچک به بیش از 350 مورد از این واحدها برای کسب مجوز فعالیت کمک کرده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها