تولید نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان

  • پنجشنبه 28 شهریور 1398 21:10
  • شناسه 39540
تولید نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند از تولید ماده نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان در حوزه آرایشی و بهداشتی خبر داد و گفت: هم اکنون این ماده آرایشی مراحل تولید و تست آزمایشگاهی را پشت سرگذاشته و به زودی وارد بازار خواهد شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حسین بهشتی‌نژاد رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در خصوص تولید نانوکیتین گفت: این محصول بیشتر در حوزه آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. کیتن یکی از موادی که در بدن حشرات و سخت پوستان پیدا می‌شود و برای پوست انسان مفید است. در واقع این شرکت از پوست حشرات این ماده را تولید می‌کند. هم اکنون این ماده دارویی مراحل تولید و تست آزمایشگاهی را پشت سرگذاشته و به زودی وارد بازار خواهد شد.

وی افرود: هم چنین یکی از شرکت‌های این مرکز در حوزه تولید داروی ضدسرطان فعالیت می‌کند به طوری که از زهر عقرب داروی ضد سرطان تولید می‌کند. با توجه به اینکه زهر عقرب ماده گرانقیمتی است بنابراین در تلاشیم که این محصول را به سمت صادرات هدایت کنیم.

رئیس مرکز رشد ادامه داد: محصول دیگر نانو ژل بتنی است. از آنجا که خراسان جنوبی دارای معادن معدنی بسیاری است و پودر معادن کاربرد زیادی در زمینه بتن دارد. بنابراین بتن در حوزه مقاومت و بحث دوام با استفاده از این مواد تضمین می‌شود.

وی تأکید کرد: از این بتن به دلیل مقاومت بالا می‌توان در سازه‌های دریایی خلیج فارس و دریای عمان استفاده کرد. هنوز این محصول به مرحله تجاری‌سازی نرسیده است.

بهشتی‌نژاد یادآور شد:معادن در مناطق خراسان جنوبی بسیار گسترده است اما به دلیل نبود سرمایه‌گذار این معادن صنعتی سازی نشده است به همین دلیل در پی جذب سرمایه‌گذار هستیم.

وی با اشاره به این که خراسان جنوبی قطب تولید زرشک و زعفران کشور است، گفت: در همین راستا در مرکز رشد طرح تولید پیاز با برند دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در دستور کار است به طوری که اکنون این پروژه در مرحله داروی قرار گرفته است.

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند گفت: در تلاش هستیم که تعداد مرکز رشد را دوبرابر کنیم. همچنین تولید محصول و کیفی سازی خدمات و نیز توسعه بحث صادرات جزء برنامه‌های اصلی این مرکز است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها