تولید نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان

 • پنجشنبه 28 شهریور 1398 21:10
 • شناسه 39540
تولید نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند از تولید ماده نانو کیتین از پوست حشرات و سخت پوستان در حوزه آرایشی و بهداشتی خبر داد و گفت: هم اکنون این ماده آرایشی مراحل تولید و تست آزمایشگاهی را پشت سرگذاشته و به زودی وارد بازار خواهد شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، حسین بهشتی‌نژاد رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در خصوص تولید نانوکیتین گفت: این محصول بیشتر در حوزه آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد. کیتن یکی از موادی که در بدن حشرات و سخت پوستان پیدا می‌شود و برای پوست انسان مفید است. در واقع این شرکت از پوست حشرات این ماده را تولید می‌کند. هم اکنون این ماده دارویی مراحل تولید و تست آزمایشگاهی را پشت سرگذاشته و به زودی وارد بازار خواهد شد.

وی افرود: هم چنین یکی از شرکت‌های این مرکز در حوزه تولید داروی ضدسرطان فعالیت می‌کند به طوری که از زهر عقرب داروی ضد سرطان تولید می‌کند. با توجه به اینکه زهر عقرب ماده گرانقیمتی است بنابراین در تلاشیم که این محصول را به سمت صادرات هدایت کنیم.

رئیس مرکز رشد ادامه داد: محصول دیگر نانو ژل بتنی است. از آنجا که خراسان جنوبی دارای معادن معدنی بسیاری است و پودر معادن کاربرد زیادی در زمینه بتن دارد. بنابراین بتن در حوزه مقاومت و بحث دوام با استفاده از این مواد تضمین می‌شود.

وی تأکید کرد: از این بتن به دلیل مقاومت بالا می‌توان در سازه‌های دریایی خلیج فارس و دریای عمان استفاده کرد. هنوز این محصول به مرحله تجاری‌سازی نرسیده است.

بهشتی‌نژاد یادآور شد:معادن در مناطق خراسان جنوبی بسیار گسترده است اما به دلیل نبود سرمایه‌گذار این معادن صنعتی سازی نشده است به همین دلیل در پی جذب سرمایه‌گذار هستیم.

وی با اشاره به این که خراسان جنوبی قطب تولید زرشک و زعفران کشور است، گفت: در همین راستا در مرکز رشد طرح تولید پیاز با برند دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند در دستور کار است به طوری که اکنون این پروژه در مرحله داروی قرار گرفته است.

رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند گفت: در تلاش هستیم که تعداد مرکز رشد را دوبرابر کنیم. همچنین تولید محصول و کیفی سازی خدمات و نیز توسعه بحث صادرات جزء برنامه‌های اصلی این مرکز است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها