ایجاد نخستین بانک جلبک در ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ایجاد نخستین بانک جلبک در ایران

  • پنجشنبه 28 شهریور 1398 21:08
  • شناسه 39541
ایجاد نخستین بانک جلبک در ایران

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: با راه اندازی بانک جلبک و گردآوری سویه‌های خالص بومی و غیر بومی جلبک، جاده علم و عمل برای مردم هموار می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری با اشاره به این که نخستین بانک ذخایر ژنتیکی اختصاصی جلبک‌های ایران با سرمایه گذاری بخش خصوصی، راه اندازی شده است، بیان کرد: این بانک تحت عنوان بانک جلبک‌های ایران فعالیت می‌کند.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: ایجاد بانک جلبک در کشور، فواید اقتصادی و ارزش افزوده زیادی برای کشور ایجاد کرده است. این بانک یک ذخیره و ثروت ملی به حساب می‌آید.


وی افزود: این بانک در نظر دارد با گردآوری سویه‌های خالص بومی و غیر بومی جلبک مرجع مناسبی را برای استفاده پژوهشگران، محققان، کارآفرینان و صنعتگران کشور فراهم آورد و با ایجاد این زیرساخت اساسی جاده علم و عمل را برای مردم هموار کند.

قانعی با بیان این که بانک ملی جلبک ایران به صورت تخصصی در زمینه جمع آوری، نگهداری و بهره برداری از گونه‌های مختلف جلبکی اعم از گونه‌های بومی و یا غیر بومی کشور ایران فعالیت دارد، عنوان کرد: پس از شناسایی و جمع آوری گونه ها، طرح‌های مختلف تحقیقاتی و توسعه‌ای در زمینه صنایع غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی، انرژی، محیط زیست و آب و فاضلاب بروی آن‌ها انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: پس از تولید محصولات اولیه به تجاری سازی و تحقیقات و توسعه بازار طرح‌های نهایی پرداخته و با ارتباط با صنعتگران متبحر به تولید صنعتی و انبوه محصولات می‌پردازیم.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها