صادرات بیش از ۱۶میلیون دلاری محصولات شیلاتی مازندران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات بیش از ۱۶میلیون دلاری محصولات شیلاتی مازندران

  • سه شنبه 16 مهر 1398 22:08
  • شناسه 39745
صادرات بیش از ۱۶میلیون دلاری محصولات شیلاتی مازندران

مدیرکل شیلات مازندران اعلام کرد که در ۶ماهه امسال با تلاش بهره برداران شیلاتی استان حدود چهار هزارو ۵۰۰ تن انواع محصولات شیلاتی به ارزش اقتصادی بیش از ۱۶ میلیون و پانصد هزار دلار به خارج از کشورصادر شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،  ولی اله محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران مقصد این محصولات شیلاتی را کشورهای  آلمان، انگلیس ،امارات متحده عربی ،عراق ،افغانستان ،آذربایجان وترکمنستان عنوان کرد.

وی اضافه کرد:  خاویار پرورشی ۶۹۵ کیلوگرم ، ۴۸ تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی، سه هزارو ۵۸۰تن ماهی پرورشی تازه  ، ۸۰۰تن خوراک آبزیان و پنج تن کنسرو ماهی از محصولات شیلاتی صادراتی در سال جاری استان مازندران بوده است.

مدیرکل شیلات مازندران بیان داشت: تولید محصولات شیلاتی باکیفیت و صادرات محور یکی از سیاست‌های شیلات استان  است که امیدواریم باصادرات ان به خارج ازکشور ارزآوری خوبی برای فعالین شیلاتی حاصل شود.

شایان ذکر است: بارندگی های مناسب بهاری و انباشته شدن دخیرگاه‌های طبیعی آب مازندران سبب افزایش میزان تولید آبزیان در این استان شده که نتیجه آن پیش بینی افزایش ۲۰ درصدی صادرات این محصولات است.

مازندران با داشتن سه هزار و ۴۵۰و احد پرورش آبزیان، قطب آبزی پروری کشور محسوب می شود. هم اکنون از مجموع واحدهای پرورش آبزیان مازندران، ۲۷۶ واحد مربوط به پرورش ماهیان سردآبی و ۱۴ واحد هم ماهیان خاویاری است و بیش از سه هزار واحد دیگر در زمینه تولید ماهیان گرم آبی فعالیت دارند.
گفتنی است: ماهی سفید، کپور، آزاد (فیتیباک) انواع قزل آلا از گونه های ماهیان گرم آبی و سرد آبی استان مازندران است و حدود ۸۰۰ قطعه آببندان با مساحت ۱۷ هزار هکتار و ظرفیت حدود ۳۵۰ میلیون متر مکعب آب در استان وجود دارد که هرساله علاوه بر تأمین آب کشاورزی، انواع ماهی کپور، آزاد، سفید و فیتوفاک در آنها تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها