تولید ۴۵۰۰ تن گوشت گوساله در مجتمع دامشهر قم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید ۴۵۰۰ تن گوشت گوساله در مجتمع دامشهر قم

  • پنجشنبه 18 مهر 1398 11:21
  • شناسه 39762
تولید ۴۵۰۰ تن گوشت گوساله در مجتمع دامشهر قم

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:‌ بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در سال جاری چهار هزار و ۵۰۰ تن گوشت گوساله و ۸۴۰ تن گوشت گوسفند در مجتمع دامشهر تولید می‌شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علی‌اصغر همت معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم، اظهار کرد:‌ برای رسیدن به این میزان تولید و کاهش مخاطرات و بیماری‌های واگیر و مسری،‌ طرح انتقال واحدهای کاروانسرا و میدان دام به خارج از مجتمع در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار دارد.

وی با اشاره به ویژگی‌های مجتمع دامشهر قم افزود: این مجتمع دامپروری در فاصله ۱۳ کیلومتری شمال غربی و در مسیر جاده قم به گازران و ساوه در جنوب شرقی کوه نمک باهدف انتقال دامداری های استان به خارج از محدود شهری احداث شد.

همت ادامه داد:‌ ظرفیت کل این مجتمع ۱۷۳ هزار و ۳۶۰ رأس دام سبک و سنگین در قالب یکهزار و ۲۷۸ واحد(۵۷۱ واحد گوساله پرواری و ۷۰۷ واحد گوسفند پرواری) و ۳۲ باب کاروانسرای دامی و یک باب میدان عرضه دام به مساحت حدود پنج هکتار است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم خاطرنشان کرد:‌ ۸۹۰ واحد این مجتمع به بهره‌برداری رسیده و ۷۱۵ واحد آن نیز فعال و نیمه فعال است.

همت با بیان این که دامپروری در قم ریشه‌ای دیرینه دارد و سرانه تولید گوشت قرمز در آن به‌طورمعمول بیش از نیاز استان است، گفت:‌ تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت مجتمع دامشهر و سایر مراکز تولید دام استان،‌ در سال جاری بیش از ۴۳ هزار تن گوشت قرمز در قم تولید شود.

گفتنی است: استان قم دارای حدود ۲۰۰ هزار رأس دام سبک و ۱۰۰ هزار رأس دام سنگین است،‌ سالانه در این استان حدود ۳۲۰ هزار تن محصولات دامی شامل گوشت و محصولات لبنی تولید می‌شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها