۸۹۴ تن تخم‌مرغ از البرز صادر شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۸۹۴ تن تخم‌مرغ از البرز صادر شد

  • شنبه 20 مهر 1398 14:35
  • شناسه 39795
۸۹۴ تن تخم‌مرغ از البرز صادر شد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی البرز گفت که ۸۹۴.۵ تن تخم‌مرغ در ۶ ماهه اول سال جاری از این استان به خارج از کشور صادر شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علیرضا جمالی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی البرزگفت:‌ از ابتدای امسال تاکنون ۲۹ هزار و ۵۰۰ قطعه آبزیان زینتی، ۱۶۸ تن پای و پنجه مرغ، ۲۹ هزار و ۱۰۰ قطعه پولت تخم‌گذار و ۵۳.۲ کیلوگرم خاویار از این استان به خارج از کشور صادر شده است.
وی صادرات ۳۵ هزار و ۶۱۹ کیلوگرم کنسرو ماهی، ۹ هزار و ۱۰ کیلوگرم عسل و پنج هزار و ۵۵۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد را از دیگر فعالیت‌های این اداره کل دانست.
جمالی به اقدامات بهداشتی در واحدهای پرورش طیور از لحاظ مبارزه با بیماری‌ها اشاره کرد و گفت:‌ از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹۰ هزار قطعه از طیور پرورشی استان تحت پوشش واکسیناسیون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان قرار گرفته کرده اند.
وی اظهار داشت:‌ برای واکسیناسیون این تعداد طیور یک میلیون و ۷۸۱ هزار و ۲۰۰ دز واکسن مصرف شده است.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز بیان داشت:‌ هم چنین طی این مدت ۴۷۹ بازدیدهای بهداشتی از واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار، پولت و مادر تخم‌گذار توسط کارشناسان این اداره کل انجام شده است.

گفتنی است:  در استان البرز بیش از ۱۱۴ واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار با ظرفیت اسمی هفت میلیون و ۲۴۹ هزار قطعه وجود دارد که از این تعداد ۸۰ واحد فعال هستند و پیش‌بینی شده است که تا پایان سال جاری ۹۲ هزار تن تخم مرغ در استان تولید شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها