صادرات بیش از یک میلیون تن کالا در استان ایلام | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات بیش از یک میلیون تن کالا در استان ایلام

  • سه شنبه 23 مهر 1398 15:43
  • شناسه 39817
صادرات بیش از یک میلیون تن کالا در استان ایلام

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: در ۶ ماه سالجاری یک میلیون و ۲۴ هزار تن کالا به ارزش ۶۲۴ میلیون دلار در استان ایلام صادر شاده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، سعید شریفی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام، گفت:در ۶ ماه سال جاری در استان ایلام یک میلیون و ۲۴ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۶۲۴ میلیون دلار از استان صادر شده که نسب به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی ۱۳ درصد و از لحاظ وزنی ۳۱ درصد افزایش داشته است.

او ادامه داد: مهم ترین اقلام صادراتی استان ایلام شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره بار، محصولات پلاستیکی، محصولات صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

شریفی افزود: افزایش صادرات غیرنفتی نشانگر اقتصاد سالم و پویاست که به منزله توانمندی و ظرفیت بالفعل کشور برای ایجاد درآمد پایدار است و هر چه صادرات غیرنفتی کشور افزایش پیدا کند فرصت حضور در بازار‌های جهانی هم گسترده‌تر خواهد شد که نتیجه اساسی این امر هم شکوفایی اقتصاد کشور و استفاده از درآمد‌های آن است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت بیان کرد:صادرات و واردات کالا از طریق بازارچه‌های مرزی کشور راهکاری برای مناطق محروم بوده و به کمک آن می‌توان زمینه‌های اشتغال را در نقاط محروم کشور تقویت کرد.

شریفی اظهار کرد: به گفته مقام معظم رهبری تولیدکنندگان، رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن و صادر کنندگان خط شکنندگان آن‌ها هستند.

او اضافه کرد:در ۶ ماهه سال قبل در استان ایلام ۷۸۴ هزار تن کالا به ارزش ۵۵۲ میلیون دلار به کشور عراق از طریق مرز بین المللی مهران صادر شده است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها