عرضه‌ جدیدترین بازی‌های رومیزی ایرانی در جشنواره‌ اسباب‌بازی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عرضه‌ جدیدترین بازی‌های رومیزی ایرانی در جشنواره‌ اسباب‌بازی

 • یکشنبه 10 آذر 1398 10:31
 • شناسه 40290
عرضه‌ جدیدترین بازی‌های رومیزی ایرانی در جشنواره‌ اسباب‌بازی

دبیر پنجمین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی گفت: بازی‌های رومیزی (بُردگیم‌ها) در این دوره به طور ویژه مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از خبرگزاری مهر، محسن حموله، دبیر پنجمین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی با اشاره به این‌که بازی‌های رومیزی در سال‌های اخیر در سطح جهان مورد استقبال قرار گرفته و در صنعت اسباب‌بازی، یکی از شاخه‌های مهم و جدی تبدیل شده، توضیح داد که براساس سیاست‌های جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی، در این دوره بحث طراحی اسباب‌بازی و معرفی افراد جوان و خلاق جزو اولویت‌های کار بوده است.

دبیر پنجمین جشنواره‌ اسباب‌بازی گفت: با توجه به عدم رعایت حق نشر (کپی‌رایت) در صنعت اسباب‌بازی ایران، اکثر تولیدات، الگوگرفته از نمونه‌های خارجی است. بنابراین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعد از جشنواره‌ی چهارم، یکی از سیاست‌های کاری خود را به توجه ویژه به طراحی اسباب‌بازی و کپی‌رایت آن معطوف کرد.

به گفته‌ مدیرکل سرگرمی‌های سازنده‌های کانون، با همین هدف بود که دومین رویداد ملی ایده‌بازار برگزار شد و در گام اول ۱۲۰ نفر در سامانه‌ی این رویداد، طرح‌ها و ایده‌هاشان را ارائه کردند، و در نهایت ۴۰ نفر برای آموزش تخصصی از سوی اساتید این حوزه انتخاب شدند که در پایان، پس از برپایی کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی، ۲۰ طرح برگزیده به مرحله‌ی ماکت‌سازی رسید.

او توضیح داد: که این نمونه‌های برگزیده، در پنجمین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی، پیش روی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت که به نوبه‌ی خود، ممکن است به انتخاب و سرمایه‌گذاری برای تولید انبوه برسد، درعین حال به گفته‌ی حموله، برخی از این طرح‌های ماکت‌شده، حتی پیش از جشنواره‌ی پنجم به مرحله‌ی تولید انبوه رسیده‌ است.

محسن حموله با اشاره به صنعت بازی‌های رومیزی، گفت: از میان آثار برتر دومین رویداد ایده‌بازار، ۷ اثر در دایره‌ی بازی رومیزی/ بردگیم است که در این دوره، با توجه به سیاست‌گذاری‌های خاص برای این حوزه، شاهد اتفاق‌های خوبی در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری خواهیم بود.

علاقه‌مندان به بازی‌های رومیزی می‌توانند در روزهای جشنواره در بخش نمایشگاه ترویجی از نزدیک شاهد این نمونه‌های ایرانی باشند و ضمن بازی با آن، با دنیای بازی‌های رومیزی آشنا شوند.

دبیر پنجین جشنواره‌ ملی همچنین خبر داد که امسال با برخی نهادها هماهنگی‌هایی انجام شده که در صورت نهایی‌شدن، در برخی از مکان‌های عمومی، بازی‌های رومیزی تعبیه شود تا هم امکان بازی و آشنایی مردم با آن‌ها پدید آید، هم امکان خرید از سوی مردم و نیز سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بیشتر فراهم شود.

ولی افزود: هماهنگی خوبی با شورای همکاری مراکز بازی رومیزی از سوی دبیرخانه‌ی جشنواره صورت گرفته که تا با حضور متخصصان و تولیدکنندگان این بازی‌ها، عموم مردم هرچه بیشتر با این صنعت سرگرمی آشنا شوند.

امسال علاوه بر حضور در بخش ترویجی، تولیدکنندگان این بازی‌ها در بخش نمایشگاه تخصصی نیز آثار خود را به فروش می‌رسانند.

پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از ۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت)

  نما و نمایشگاه

  نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت) (144)

  تولیدکننده آسانسورهای هیدرولیک و نیرو محرکه اصلی آسانسور و سایر متعلقات

 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • نمایشگاه آسانسور:شرکت ایمن موتور فرش باف(سایت)
 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. مدیریت این شرکت طی سالهای متمادی با عبور از چالشهای متعدد، روز به روز به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • موج بافی ( اصلاح تایتل )

  تعادل

  موج بافی ( اصلاح تایتل ) (1)

  موج بافی موج پارچه ایست دستبافت که از پشم گوسفند بافته می شود و از رنگهای متعدد و شاد برخوردار است. در قدیم از موج به عنوان رختخواب پیچ ، پتو ، پشتی ، رویه کرسی ، سجاده و گاه برای چادر عشایر استفاده می شده است. از موج در ماه های سرد به عنوان رو انداز و قدیمترها به عنوان پوشش تزئیینی روی کرسی ها می انداختند. نقوش تزئیینی موج دارای ویژگی های مشابهی است و در محدوده خاصی سیر می کند. طرح های موج که از اصالت و خصوصیات محلی و بومی برخوردار هستند عبارتند از پر طاووس ، چهارخانه، سیاه و سفید، تخت قرمز ، گل، کله کبکی ، شانه ، گنجیشک ، پروانه، بزکوهی ، درخت و ماهی ، ترنج و برگ بیدی.

آخرین خبرها