ارایه تسهیلات برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری آبی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ارایه تسهیلات برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری آبی

 • پنجشنبه 19 دی 1398 00:27
 • شناسه 40759
ارایه تسهیلات برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری آبی

معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و امور مجلس وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: تسهیلات برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری آبی ارایه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از ایرنا: «ساسان تاجگردون» در سومین نشست هم‌اندیشی فعالیت‌های گردشگری و تفریحی در شرکت توسعه مدیریت منابع آب و نیروی ایران افزود: بدین منظور حمایت‌های ویژه‌ای از جانب بدنه دولت باید شکل بگیرد تا متقاضیان را ترغیب به سرمایه‌گذاری کند که در همین راستا با تمهیدات ویژه دولت و بر اساس سیاست‌های وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، تسهیلات بانکی مناسبی به متقاضیان این حوزه اعطا خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون اقدام های ارزشمندی در زمینه گردشگری منابع آب و تأسیسات آبی انجام گرفته و هنگامی که یکی از مهم‌ترین بخش‌های دولت که وظیفه حفظ و نگهداشت منابع آبی را به عهده دارد، این نگاه ویژه و اهتمام را به بحث گردشگری و اقتصاد کشور دارد، افتخار آمیز است.

تاجگردون  با اشاره به ابلاغ ریاست جمهوری برای به‌کارگیری ظرفیت‌های منابع آب و تأسیسات آبی برای توسعه فعالیت‌های گردشگری افزود: تفکر اندیشمندانه و زیرساخت‌های ایجاد شده در کنار سدهای کشور، اقتصاد گردشگری در این بخش را به سمتی هدایت خواهد کرد که با کمترین هزینه بیشترین بهره‌وری را ایجاد کند.

وی از پیگیری‌های صورت گرفته برای صدور معافیت‌های گمرکی برای تأمین تجهیزات گردشگری  خبرداد.

 مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران هم در این نشست  ضمن اعلام آمادگی وزارت نیرو و شرکت‌های زیرمجموعه برای بهره‌گیری از ظرفیت سدها و منابع آبی در زمینه توسعه صنعت گردشگری گفت: تا کنون حدود ۱۹۰ سد ملی در کشور احداث شده که هر کدام شاهکار خاص مهندسی خودش را دارد و با توجه به قرارگیری آن‌ها در اقلیم‌های مختلف جغرافیایی، هم‌اکنون آماده سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه گردشگری است.

«محمد حاج رسولی‌ها» افزود: برای تسهیل امور لازم است تا همه اقدام های لازم از قبیل صدور موافق اصولی، مجوزهای قانونی و استعلامات در حوزه استانی به نحوی مدیریت شود که فرایند سرمایه‌گذاری تسهیل و سرمایه‌گذار به راحتی بتواند مجوزها و استعلامات خود را دریافت کند.

وی با اشاره به زیرساخت‌های ایجاد شده در حاشیه سدها افزود: عملیات زیرساختی مناسبی در زمان اجرای پروژه‌های منابع آبی از قبیل پل‌ها، جاده‌های دسترسی، اماکن اقامتی و… ایجاد شده که از این بناها می‌توان به عنوان سهم آورده بخش دولتی به عنوان زیرساخت گردشگری استفاده کرد.

حاج رسولی‌ها با تأکید بر لزوم نگاه نرم‌افزاری به بخش آب کشور افزود: شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو آمادگی کامل دارند که از ظرفیت منابع و تأسیسات آبی با رعایت شرایط زیست‌محیطی در زمینه توسعه صنعت گردشگری و اشتغال‌زایی بهره‌برداری کنند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها