افزایش ظرفیت تولید «فولاد ارفع» در سال ۹۹ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش ظرفیت تولید «فولاد ارفع» در سال ۹۹

  • پنجشنبه 03 بهمن 1398 12:24
  • شناسه 41004
افزایش ظرفیت تولید «فولاد ارفع» در سال ۹۹

مدیرعامل آهن و فولاد ارفع از برنامه افزایش ظرفیت تولید این مجموعه در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از دنیای اقتصاد، شرکت آهن وفولاد ارفع از ابتدای سال تا بیستم آبان ۹۸ بالغ بر ۵۶۰ هزار تن شمش قابل فروش تولید کرده که بیش از ۵۴۰ هزار تن آن به فروش رسیده است.

علیرضا خیاط، مدیرعامل شرکت آهن وفولاد ارفع ،ضمن اشاره به میزان صادرات شرکت در هشت ماهه اول سال که بالغ بر ۱۳۰ هزار تن بوده است گفت:این رقم معادل ۲۴درصد کل فروش شرکت است.

وی تصریح کرد: شرکت طرح توسعه زیر سقف خود را برای افزایش تولید آهن اسفنجی از ۸۰۰ هزار تن به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن در سال و افزایش تولید شمش از ۸۰۰ هزار تن در سال به حداقل یک میلیون تن تعریف کرده که در حال حاضر مهندسی آن به اتمام رسیده و تجهیزات در داخل و خارج از کشور در حال ساخت هستند.

 خیاط خاطرنشان کرد: برنامه نصب تجهیزات برای سال ۹۹ تنظیم شده؛ بطوریکه بخشی از افزایش ظرفیت در تولید سال ۹۹ و تمام اهداف توسعه در تولید سال ۱۴۰۰ اتفاق خواهدافتاد.

 مدیرعامل شرکت آهن و فولاد ارفع با اشاره به تولید سال جاری که معادل ۸۸۰ هزار تن پیش بینی شده اظهار داشت :این رقم معادل ۱۰درصد بیشتر از ظرفیت اسمی مجتمع است و برنامه صادرات برای حداقل ۲۵درصدرقم یادشده پیش بینی شده که هر دو هدف تا به حال محقق شده است.

وی در خصوص استراتژی شرکت در شرایط تحریم خاطرنشان کرد:با توجه به مشکلات مالی ناشی از تحریم ها و کمبود ارز از یک سو و عدم تمایل شرکتهای خارجی برای کار کردن با ایران به دلیل ترس از ریسک تحریم ها از سوی دیگر ، تعریف پروژه های بزرگ و ایجاد کارخانجات و مجتمع های صنعتی جدید عملا در حال حاضر ممکن نیست و بهترین اقدام در شرایط فعلی انجام پروژه های زیر سقف است که هم ارزبری کمتری داشته و هم سریعتر به جواب می رسند و به همین دلیل شرکت اهن وفولاد ارفع در دو سال گذشته توسعه زیر سقف خود را تعریف و دنبال کرده است.

وی به فعالیت شرکت در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: شرکت در فرابورس فعال است و تمامی اطلاعات تولیدی و مالی طبق ضوابط بورس در اختیار عموم قرارداده می شود.

در صورتهای مالی ۶ ماهه شرکت که در اختیار بورس و عموم علاقمندان قرار گرفته بیش از ۳۴۰ میلیارد تومان سود شناسائی و افشاء شده است ولی به دلیل پایدار نبودن شرایط اقتصادی پیش بینی دقیق سود سال میسر نیست. خیاط افزود:البته تغییرات و نوسانات مربوطه به محض وقوع در قالب اصلاحیه های بودجه در اختیار بورس و عموم سهامداران قرارداده می شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها