صادرات محصولات غذایی ایران به کشورهایی اروپایی نشانگر استاندارد بودن آن است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات محصولات غذایی ایران به کشورهایی اروپایی نشانگر استاندارد بودن آن است

  • سه شنبه 08 بهمن 1398 18:37
  • شناسه 41127
صادرات محصولات غذایی ایران به کشورهایی اروپایی نشانگر استاندارد بودن آن است

مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: صادرات محصولات غذایی ایران به کشورهایی اروپایی به معنای رعایت استانداردهای جهانی در تولید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمد حسین عزیزی با اشاره به روند نظارت بر سلامت شیر تولیدی در کشور اظهار داشت: استانداردهای ما در نظارت بر صنایع غذایی برگرفته از استانداردهای جهانی است. از اینرو محصولات ما کیفیت خوبی داشته و به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر می شود.

مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در پاسخ به سئوالی مبنی بر راهکارهای افزایش سرانه مصرف شیر گفت: در سالهای اخیر، افزایش هزینه های تولید محصولات لبنی اعم از هزینه های بسته بندی، نیروی انسانی و توزیع، باعث گرانی شیر شد و سرانه مصرف آن را کاهش داد. برای افزایش سرانه مصرف شیر و سایر محصولات لبنی، باید یارانه ویژه ای برای آن در نظر گرفت تا گرانی محصولات جبران شده و به راحتی در اختیار مصرف کننده برسد.

محمد حسین عزیزی در خصوص سالم بودن مواد غذایی نیز گفت: شهروندان محصولات غذایی که دارای نشان سیب سلامت و استاندارد هست را با اطمینان کامل مصرف کنند و از نظارت دقیق بازرسان بهداشت روی محصولات مطمئن باشند.

انتهای پیام/

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها