تولید میگو در ایران افزایش یافت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید میگو در ایران افزایش یافت

  • جمعه 18 بهمن 1398 12:42
  • شناسه 41335
تولید میگو در ایران افزایش یافت

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: امسال با افزایش ۲ برابری تولید میگو در کشور، تولید این محصول شیلاتی از ۲۵ هزار تن به ۴۵ هزار تن افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، قاسم رضاییان‌زاده روز پنجشنبه در آیین کلنگ‌زنی واحد تولید واکسن با مشارکت سرمایه‌گذار روسی در شهر سمنان ابراز داشت: با افزایش تولید میگو در کشور صادرات  این محصول شیلاتی نیز به صورت چشمگیر افزایش یافته است.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: همچنین امسال بیش از ۹ هزار تن شیر خشک به عنوان یکی از فرآورده‌های دامی به خارج از کشور صادر شده است.

وی بیان کرد: با مدیریت خوب سازمان دامپزشکی کشور کمبود در داروی دامی و مواداولیه تولید داروی دامی وجود ندارد و هم چنین در زمینه کنترل بیماری‌های دام وطیور نیز مشکلی نیست.

وی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی خودکفایی در تولید واکسن تب‌برفکی و طاعون نشخوارکنندگان است که اکنون ۱۰۰ درصد واکسن مورد نیاز برای درمان این ۲ بیماری در کشور تولید می‌شود و حتی بخشی از واکسن تولیدی کشور مربوط به طاعون نشخوار کنندگان صادر می‌شود.

رضاییان زاده خاطرنشان کرد:  ۶۰ درصد واکسن‌های طیور به طور کامل وارداتی است و در واقع ۶۰ درصد برابر با پنج میلیارد دُز واکسن طیور است که به صورت وارداتی تامین می‌شود و با ساخت و بهره‌برداری از کارخانه تولید واکسن طیور در سمنان بخش زیادی از نیاز کشور تامین می‌شود.

وی یادآور شد: از صنعت طیور کشور در جهان به عنوان یک صنعت موفق نام‌ برده می‌شود که نشان از سیاست‌گذاری درست و موفق در این صنعت است.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور خاطر نشان کرد: ۴۰۰ میلیون یورو ارز برای واردات مواداولیه در حوزه دام و طیور در نظر گرفته شده و اکنون رونق صنعت در حوزه دام وطیور با سرعت قابل قبول رو به توسعه است.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور برای کلنگ‌زنی کارخانه تولید واکسن طیور به استان سمنان سفر کرد.

واحد تولید واکسن با مشارکت سرمایه‌گذار روسی در شهر سمنان روز پنجشنبه کلنگ‌زنی شد و برآورد سرمایه‌گذاری این طرح ۱۲ میلیون یورو است.

با ساخت و راه‌اندازی کامل واحد تولیدی واکسن طیور در استان سمنان ۵۰ درصد واکسن طیور کشور در این استان تولید می‌شود.
براساس پیش‌بینی‌های انجام شده با کلنگ زنی احداث واحد تولید واکسن طیور در سمنان، تا چهار سال آینده به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها