با حرکت های لاکپشتی و روش‌های سنتی تحولی در حوزه اقتصاد رخ نمی دهد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

با حرکت های لاکپشتی و روش‌های سنتی تحولی در حوزه اقتصاد رخ نمی دهد

 • شنبه 09 فروردین 1399 01:55
 • شناسه 42321
با حرکت های لاکپشتی و روش‌های سنتی تحولی در حوزه اقتصاد رخ نمی دهد

نماینده منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم اظهار کرد: با روش های سنتی ، نگاه های کهنه و قدیمی و حرکت های لاکپشتی نمی توانیم اقدامی جدی در زمینه رشد اقتصادی کشور از جمله تولید انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  جعفر قادری، در مصاحبه با ویژه برنامه شعار سال « فردای روشن » رادیو گفت و گو ، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «جهش تولید» تصریح کرد : برای اجرای این شعار باید مجموعه حاکمیت اعم از قوای مجریه، مقننه و قضائیه و سایر نهادها ، مردم و فعالان اقتصادی پای کار بیایند تا این شعار عملیاتی شود .

وی با بیان اینکه با حرکت های لاکپشتی در عرصه تولید و اقتصاد کشور به نتیجه ای نمی رسیم‌،ادامه داد: افزایش مالیات و یا برداشت از صندوق توسعه ملی و انتشار برخی از اوراق، راه حل مشکلات اقتصادی کشور در شرایط کنونی با توجه به کاهش درآمدهای نفتی نیست ، برای حل مشکلات کشور راهی جز تغییر نگاه اقتصادی و رفتن به سمت استفاده از ظرفیت های غیردولتی و بهبود فضای کسب و کار نداریم .

این نماینده منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم با بیان این که در همین چارچوب باید ریسک سرمایه‌گذاری در کشور را کاهش دهیم و ابهاماتی که در قوانین در حوزه تولید وجود دارد برطرف و خلا های قانونی رفع شود،گفت : علی‌رغم اینکه 12 الی 13 هزار عنوان قانونی در کشور داریم ولی همچنان با خلا ها و مغایرت های قانونی رو به رو هستیم .

وی با بیان اینکه برای برطرف کردن این خلا ها و مغایرت ها می‌توان از ظرفیت اصل 85 قانون اساسی استفاده کرد چنان که که هریک از کمیسیونهای تخصصی مجلس در این زمینه فعال شوند، تصریح کرد: با روش های سنتی و گذشته، مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان در زمینه اصلاح قوانین و رفع مغایرتها به جایی نمی رسند، در بحث تنقیح قوانین نیز باید دولت و قوه قضاییه به کمک مجلس بیایند تاهر چه زودتر قوانین پالایش شوند و مجلس بتواند ریل گذاری خوبی در این زمینه داشته باشد.

قادری در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر اهمیت استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در امر تولید تاکید کرد و افزود: در حال حاضر فاصله و شکاف زیادی بین ما و دیگر کشورها در زمینه علم و فناوری وجود دارد و ما باید این شکاف را با استفاده از ظرفیت های دانشگاهی شرکت های دانش بنیان حل کنیم.

نماینده منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با روش های سنتی ، نگاه‌های کهنه و قدیمی و حرکت‌های لاکپشتی اتفاقی در کشور در حوزه تولید و اقتصاد رخ نمی دهد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (538)

  پیگیری غرق شدن شناور بهبهان، قرعه کشی 15 هزار خودرو گروه خودرو سازی ایران، قوانین مربوط به تولید مسکن، اخبار اقتصادی تحریریه اقتصاد ساعت 16 شنبه 17 خرداد

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

آخرین خبرها