جهش تولید در گندم با افزایش قیمت خرید تضمینی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

جهش تولید در گندم با افزایش قیمت خرید تضمینی

 • شنبه 09 فروردین 1399 12:23
 • شناسه 42329
جهش تولید در گندم با افزایش قیمت خرید تضمینی

مجری طرح گندم در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا از تاثیر خرید تضمینی گندم در جهش تولید خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا اسماعیل اسفندیاری پور در گفتگوی تلفنی با شبکه ایران کالا اظهار کرد: در سال زراعی 98، حدود یک میلیون 977 هزار هکتار گندم آبی و ۴ میلیون و 64 هزار هکتار گندم دیم و در مجموع  6 میلیون و 41 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور، گندم کشت شده است.

وی ادامه داد: با توجه به بارندگی ها، امسال سال خوبی برای تولید است و براساس برآورد اولیه ما امسال از حدود 14 میلیون تن گندم تولیدی حدود 10.5 میلیون تن خرید تضمینی گندم خواهیم داشت.

مجری طرح گندم به اقدام مناسب دولت در حمایت از گندم اشاره کرد و افزود: امسال قیمت تضمینی برای هر کیلو گندم معمولی نان 2500 تومان اعلام شد که نسبت به سال گذشته 800 تومان افزایش داشته است. با توجه به اینکه رقم خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته 47 درصد افزایش داشته، انتظار می رود که کشاورزان با بهبود کاشت و برداشت، با جهش تولید گندم روبرو شوند.

وی با اشاره به اینکه امسال لطف خدا شامل حال ما شده و باران خوبی در کشور داشتیم، اما زمینه برای بیماری گندم نیز فراهم شده است گفت: تقاضای ویژه‌ای از کشاورزان دارم که با اقدامات خود کمک به افزایش تولید کنند که یکی از آن‌ها اقدامات مفید برای جلوگیری از افت و علف‌های هرز است و باید 3 بار سم پاشی کنند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مجری طرح گندم را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها