ساخت گیت ضدعفونی کننده توسط شرکت دانش بنیان اکسون | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ساخت گیت ضدعفونی کننده توسط شرکت دانش بنیان اکسون

  • چهارشنبه 13 فروردین 1399 01:55
  • شناسه 42441
ساخت گیت ضدعفونی کننده توسط شرکت دانش بنیان اکسون

گسترش ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی و ضد عفونی کردن اجسام از آلودگی ها موجب شد تا شرکت دانش بنیان اکسون مستقر در پارک علم و فناوری البرز اقدام به طراحی تونل یا گیت های ضد عفونی کننده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا بنابر اعلام روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، گیت های ضد عفونی کننده توسط شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز در ۲ مدل درب وروودی و خروجی تولید شد  که می توان از آن  برای ضد عفونی کردن افرادی که قصد ورود و یا خروج از مکانها و ساختمانها را دارند بهره برد .

مدیر عامل  شرکت دانش بنیان اکسون دراین باره گفت: فرایند ضد عفونی کردن در  این گیت ها به شکلی طراحی شده که زمانی که افراد از آن گذر می کنند تمام اندام های آنها با مواد ضد عفونی کننده، مورد مه پاشی قرار می گیرد که این امر به از بین رفتن آلودگی از سطح بدن افراد می انجامد.

حسن فدوی افزود: در این دستگاه از سنسورهای حرکتی استفاده شده که این امکان را فراهم می کند که تنها در زمان عبور افراد از این گیت ها فرایند ضد عفونی کنندگی صورت پذیرد که این خود باعث صرفه جویی در مصرف مواد ضد عفونی کننده می شود .
وی عنوان کرد: مخزن ۱۰۰ لیتری به کار رفته در این تونل ها مداومت کاری آن را برای مه پاشی در تمام مدت روز  فراهم می آورد و همچنین کفی های مورد استفاده در این دستگاه جاذب های مناسب آب بوده که مه پاشی های که به زمین میرسند را به خوبی جذب می کنند .

  فدوی گفت: بازار  هدف این محصول  هر مکانی است که نیاز به ضد عفونی کننده کردن افراد به هنگام ورود و یا خارج شدن از آن مکان را دارند ، که این مکان ها می تواند شامل بیمارستان ها ، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن ، مراکز خرید ، مجتکع های تجاری  ، کلینیک های پزشکی ، شرکت ها ، کارخانجات صنعتی ، خانه های مسکونی و ...باشد.
 ضد عفونی کردن کامل افراد به هنگام گذر از گیت،طراحی زیبا و منحصر به فرد ،تعبیه نازل های مه پاشی در بهترین زوایای موجود، ابعاد و حجم کم و قابل استفاده در مکان ها و راهروهای کوچک ، مصرف بهینه مواد ضد عفونی کننده با تعبیه سنسور های حرکتی، قیمت بسیار مناسب، مخزن ۱۰۰ لیتری مواد ضد عفونی کننده ، مورد استفاده در فضاهای باز و تحمل بارندگی، مناسب برای عبور سریع عابران از تونل ،اجرا و راه اندازی سریع، مه پاشی با سرعت بالا از قابلیت های تونل ضدعفونی کننده ساخت شرکت دانش بنیان اکسون پارک علم  و فناوری است.

گیت ضدعفونی کننده مدل خروجی ( outdoor) مناسب مکان های باز است  که مقاوم در برابر باد و باران و عوامل محیطی است که  برای استفاده در فضاهای باز ، ورودی های بیمارستان ها ، ورودی پاساژ ها ، پیاده رو ها  تعبیه شده است و گیت ضد عفونی کننده ورودی مدل ( indoor ) جهت استفاده در مکان های سرپوشیده ، کلینیک های پزشکی و محیط هایی که کمتر در معرض عوامل محیطی قرار دارند مناسب است .