ظرفیت بالای بخش کشاورزی برای جهش تولید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت بالای بخش کشاورزی برای جهش تولید

 • پنجشنبه 14 فروردین 1399 22:02
 • شناسه 42485
ظرفیت بالای بخش کشاورزی برای جهش تولید

مشاور سازمان نظام صنفی کشاورزی با اشاره به نقش موثر و ظرفیت بالای بخش کشاورزی برای جهش تولید، گفت:صادرات محصولات کشاورزی تا حدود زیادی می تواند جایگزین صادرات نفت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا سید جعفر حسینی، مشاور سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ظرفیت بخش کشاورزی برای جهش تولید و تحقق شعار سال جاری گفت: اثر تحریم‌های ظالمانه بر تولید کشور بر کسی پوشیده نیست وطی چهل سال گذشته، تولیداتی که به مواد اولیه خارجی وابستگی داشته اند، بیشترین تأثیر را از تحریم‌ها گرفته اند اما خوشبختانه بخش کشاورزی تقریباً از این موضوع مستثنی بوده و تأثیر کمتری از تحریم‌ها دیده است.

وی تاکید کرد: این موضوع در کنار نقشی که بخش کشاورزی در تأمین امنیت غذایی کشور دارد، اهمیت بخش کشاورزی را دوچندان کرده است؛ و در سال جاری نیز این بخش می‌تواند در زمینه صادرات و ارز آوری نقش مؤثری برای کشور ایفا کند.

حسینی اضافه کرد: در بخش کشاورزی با وجود کشاورزان توانمند و متعهد، اراضی مستعد، اقلیم مناسب و آب کافی، امکان تولید محصولات زراعی، دامی، گلخانه‌ای و باغی برای تأمین نیاز داخلی و صادرات وجود دارد.

وی تصریح کرد: در سال جاری نگاه به بازارهای جهانی به ویژه بازار اوراسیا و حوزه خلیج فارس و افزایش صادرات می‌تواند علاوه بر افزایش تولید، منجر به افزایش درآمد ارزی کشور شود.

حسینی با بیان اینکه با برنامه ریزی می‌توانیم صادرات محصولات کشاورزی را تا حدود زیادی جایگزین صادرات نفت کنیم، گفت: برای این کار در سال جهش تولید دولت باید تمام قد در کنار کشاورزان بایستد.

وی تصریح کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی با تأمین به موقع نهاده‌های تولید، بهبود فضای کسب وکار، حذف بروکراسی در صدور مجوزها، ایجاد فضای صادرات برای تولید کنندگان، حمایت‌های همه جانبه بانکی، ارائه الگوی کشت مناسب، رعایت قانون خرید تضمینی، استفاده بهینه از ظرفیت تشکل‌های کشاورزی و....می‌توانند در سال جاری زمینه جهت تولید پایدار و تحقق شعار سال مبنی برجهش تولید را رقم بزنند.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (538)

  پیگیری غرق شدن شناور بهبهان، قرعه کشی 15 هزار خودرو گروه خودرو سازی ایران، قوانین مربوط به تولید مسکن، اخبار اقتصادی تحریریه اقتصاد ساعت 16 شنبه 17 خرداد

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

آخرین خبرها