نابسامانی در تولید و عرضه لوازم خانگی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نابسامانی در تولید و عرضه لوازم خانگی

  • یکشنبه 22 تیر 1399 16:05
  • شناسه 44122
نابسامانی در تولید و عرضه لوازم خانگی

از ورود کالای قاچاق تا کمبود مواد اولیه و ارز وارداتی

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: تقریبا تمام تولید‌کنندگان قیمت‌های خود را در سامانه 124 اعلام کردند.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در گفتگوی تلفنی با شبکه ایران‌کالا اظهار داشت: به دلیل بیشتر بودن تقاضا نسبت به عرضه افراد سودجو از این فرصت استفاده می‌کنند و لوازم خانگی را با قیمتهای بدون منطق و گران به مصرف کننده عرضه می‌کنند.
وی افزود: دلال‌ها همیشه زمانی که تقاضا بیشتر از عرضه می‌شود وارد بازار می‌شوند و این معضل تنها در بازار لوازم خانگی وجود ندارد.
غزنوی با اشاره با این‌که متأسفانه رفع مشکل تولید کنندگان زمان‌بر شده و شرایط هر روز سخت‌تر می‌شود گفت: یکی از مشکلات اصلی تولیدکنندگان تهیه مواد اولیه است که در بازار آزاد با قیمت‌های بالا به وفور یافت می‌شود اما در بورس کالا نمی توان همان کالا را خریداری کرد.
غزنوی در ادامه زمان بر شدن تخصیص ارز به تولید کنندگان برای خرید مواد اولیه در بانک مرکزی را مشکل دیگری  سر راه تولید کنندگان برشمرد و تأکید کرد: تنها راه برون رفت از شرایط کنونی حمایت دولت از تولید‌کنندگان است.
وی در ادامه گفت: 60 درصد نیاز بازار با عرضه محصولات خارجی تأمین می‌شد که اکنون با توجه به خروج دو برند خارجی در دوسال گذشته شرکت‌های داخلی باید این کمبود در بازار را جبران کنند.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در ادامه گفت: برندهای خارجی حاضر به از دست دادن بازار ایران نیستند و حتی با عرضه کالاهای قاچاق به دنبال حفظ حضور خود در بازار داخلی کشور هستند.
غزنوی با بیان این‌که اکنون بهترین شرایط برای تولید در کشور از نظر منابع فراهم است افزود: اگر فرایندهای تخصیص مواد اولیه به تولیدکنندگان تسهیل شود شرایط بهبود پیدا می‌کند و در صورتی که این موضوع حل نشود شرایط بازار بد تر هم خواهد شد.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها