بررسی مشکلات و معضلات صنعت چای کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی مشکلات و معضلات صنعت چای کشور

  • دوشنبه 23 تیر 1399 11:25
  • شناسه 44130
بررسی مشکلات و معضلات صنعت چای کشور

رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی گفت: رتبه پنجم دنیا در زمینه تولید دمنوش را داریم.

نماینده سازمان جهانی چای در ایران در گفتگو با شبکه ایران‌کالا گفت: در حال حاضر تنها مشکلی که در تمدید آی‌ار‌سی‌ها وجود دارد تمدید برای واردات چای کله مورچه ایست.

وی افزود: چای کله مورچه‌ای کشور کنیا به مراتب از چای هندی بهتر است و با قیمتی بسیار مناسب‌تر از چای هندی قابل خریداری است.
بخشی با ابراز تأسف از کاهش چشمگیر تخصیص ارز دولتی به چای ادامه داد: 80 درصد مصرف چای کشور وارداتی است و اگر بانک مرکزی به چای ارز تخصیص ندهد در دو تا سه ماهه آینده افزایش افسارگسیخته قیمت چای را شاهد خواهیم بود.

رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی گفت: اتحادیه ها مسئولند که اطلاعات صحیحی از بازار در اختیار مسئولان قرار دهند و مسئولان هم طبعاً با توجه به اطلاعات دریافتی در خصوص وضعیت بازار تصمیم‍گیری می‌کنند.
بخشی تصریح کرد: گاهی دولت به دلیل دادن اطلاعات غلط که بعضا اتحادیه‌ها در اختیار آن قرار می‌دهد تصمیمات اشتباه می‌گیرد که اثرات منفی آن گریبان مصرف کننده خرد را می‌گیرد.

احمدرضا بخشی با بیان این‌که در زمینه دمنوش جزو 5 کشور برتر جهان هستیم اظهار داشت: متأسفانه به دلایل تحریمی مشکلات زیادی در خصوص صادرات محصولات دمنوشی داریم

بخشی گفت: 80 درصد ظرفیت تولدی دمنوش در کشور بدون استفاده مانده و این ظرفیت بالایی برای ارزآوری و اشتغال‌زایی فراهم می‌کند.
 
 

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها