تولید گوشت قرمز به ۳۰/۴ هزار تن رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید گوشت قرمز به ۳۰/۴ هزار تن رسید

  • سه شنبه 24 تیر 1399 11:59
  • شناسه 44154
تولید گوشت قرمز به ۳۰/۴ هزار تن رسید

مرکز آمار ایران نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ماه امسال را منتشر کرد. 

مرکز آمار ایران اعلام کرد: وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه خرداد ۱۳۹۹ جمعاً ۳۰/۴ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است. 
بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۱۷/۲ هزار تن، ۵۶/۴ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ۱۰/۵ هزار تن، بز و بزغاله با ۲/۱ هزار تن و سایر انواع دام با ۶۲۳/۱ تن، به‌ترتیب ۳۴/۵ درصد، ۷ درصد و ۲/۱ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده‌اند. 
 مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۳۹۹ با ماه مشابه ۱۳۹۸، نشان‌دهنده افزایش ۳۹ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز است. مقدار تولید گوشت در خرداد ۱۳۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ برای گوسفند و بره ۴۰ درصد، برای بز و بزغاله ۲۴ درصد، برای گاو و گوساله ۴۱ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۴۸ درصد، و برای شتر و بچه‌شتر ۱۰ درصد افزایش داشته است.
 نتایج حاصل از این طرح آمارگیری تشان می‌دهد مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۳۹۹ نسبت به اردیبهشت ۱۳۹۹ در حدود ۱/۵ درصد کاهش داشته است.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها