لزوم سرمایه گذاری برای تولید لاستیک در داخل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

لزوم سرمایه گذاری برای تولید لاستیک در داخل

  • دوشنبه 13 مرداد 1399 13:30
  • شناسه 44550
لزوم سرمایه گذاری برای تولید لاستیک در داخل

  سرپرست دفتر برنامه ریزی، تامین و توزیع تنظیم بازار وزارت صمت, بر ضرورت توسعه سرمایه گذاری برای تولید لاستیک خودرو در کشور تاکید کرد

آقای کامران کارگر در ارتباط با رسانه ملی گفت:‌ هم اکنون مصرف لاستیک به تبعه حجم بالای ناوگان حمل و نقل موجود در کشور بسیار قابل توجه است.
وی با بیان اینکه  اکنون بهترین شرایط در بخش تولید لاستیک برای خودروهای سبک و سنگین در کشور فراهم است افزود: سرمایه گذاری چه برای ایجاد واحدهای تولیدی و چه برای طرح های توسعه ایی واحدهای تولیدی موجود, ارائه منابع ارزی و ریالی برای اینکه این طرح ها در یک فاصله زمانی کوتاه مدت به بهره برداری برسند, خیلی کمک خواهد کرد. 
 وی افزود: برای افزایش تولید و تامین نیاز بازار داخل به لاستیک خودرو اعم از سبک و سنگین, باید از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این حوزه به معنای واقعی حمایت شود.
کارگر ادامه داد: بخش عمده ای از ناوگان حمل و نقل سنگین کشور برای حمل و نقل, نیازمند تامین لاستیک از محل تولید داخل و واردات هستند.
 وی گفت: خوشبختانه با هماهنگی هایی که با تجار، بازرگانان و واردکنندگان انجام شده, کسری نیاز کشور به لاستیک طبق معمول هرساله از محل واردات تامین می شود تا ناوگان حمل و نقل بصورت مستمر و فعال در خدمت مردم و جامعه باشد.
سرپرست دفتر برنامه ریزی، تامین و توزیع تنظیم بازار وزارت صمت, افزود: بخشی از لاستیک های وارداتی در گمرکات و بنادر کشور موجود است از این رو کارگروه جهش تولید, برنامه ریزی کرده با اولویت نسبت به تامین و تخصیص ارز این محموله ها و ترخیص آنها اقدام کند تا هم نیاز بازار تامین شود و هم به نوعی از ناوگان حمل و نقل پشتیبانی شده باشد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها