افزایش ۸۰ درصدی درآمد پتروشیمی در سال ۹۹ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش ۸۰ درصدی درآمد پتروشیمی در سال ۹۹

  • دوشنبه 13 مرداد 1399 15:27
  • شناسه 44555
افزایش ۸۰ درصدی درآمد پتروشیمی در سال ۹۹

معاون وزیر نفت خبر  از افزایش هشتاد درصدی درآمد پتروشیمی در سال 99 خبر داد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به رشد ۶۰ درصدی ظرفیت پتروشیمی با بهره‌برداری از ۱۷ طرح،‌ گفت: ‌با بهره‌برداری از این طرح‌ها، درآمد این صنعت در سال ۹۹ تا ۸۰ درصد افزایش خواهد داشت.

«بهزاد محمدی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی روز یکشنبه و در آستانه روز خبرنگار از خبرگزاری جمهوری اسلامی بازدید کرد و با «محمدرضا نوروزپور» ‌مدیرعامل این خبرگزاری دیدار کرد.

محمدی در این دیدار با تاکید بر اینکه تازگی خبر تا چند دهه گذشته انحصاری بود، ‌گفت: در حال حاضر تعدد رسانه‌ها باعث شده تا سرعت و دقت خبر چالش‌ساز باشد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از شاخص‌های یک مدیر مبتنی بر آمار و برنامه‌بودن قابل اندازه‌گیری است و افزود: این موضوع می‌تواند موضوع تحلیلی مناسبی برای خبرنگاران باشد.

معاون وزیر نفت ادامه داد: پتروشیمی صنعت اول کشور است و در کنار فولاد ۲ پایه ارزآوری کشور به شمار می‌روند.

وی گفت: پتروشیمی صنعت جذاب رو به رشد و تعالی است و به شدت کار می‌کند.

محمدی تاکید کرد: تولید پروپیلن در کشور در شرایط فعلی ۹۵۰ هزار تن در سال است که حکایت از کمبود ۲۰۰ هزار تنی دارد.

وی با اشاره به اینکه در تلاشیم تا صنعت پتروشیمی را کیفی و تاب‌آور کنیم،‌ گفت: با افزایش ظرفیت تولید محصولات با کیفیت  مانند پروپیلن و شناسایی نیاز بازار، ‌ارزآوری پتروشیمی نیز تضمین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه امسال ۱۷ طرح پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسد که ۶۰ درصد ظرفیت پتروشیمی را افزایش خواهد داد،‌ افزود: بهره‌برداری از این طرح‌ها درآمد صنعت پتروشیمی را ۸۰ درصد افزایش خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه امسال برای صنعت پتروشیمی سال طلایی است و ادامه داد: طرح‌هایی در این صنعت وجود دارد که از سال ۸۴ شروع شده و به نوعی خودکشی در این صنعت به شمار می‌رود.

محمدی تاکید کرد: استراتژی در صنعت پتروشیمی میان برد بوده و بازار جهان در بلند مدت دیده نشده است.

وی افزود: در توسعه صنعت از منابع به سمت توسعه رفتیم و نیاز بازار را مورد توجه قرار ندادیم. در برخی محصولات تنه ۱۲۰ کیلو شده اما سایر بخش ها متناسب با آن رشد نکرده‌اند اما با تکمیل زنجیره پروپیلن در تلاشیم تا تناسب را در صنعت به وجود آوریم.

معاون وزیر نفت ادامه داد: ۵ درصد سبد تولید پتروشیمی ایران مربوط به پروپیلن است و این عدد در عربستان ۱۷ درصد،‌ آمریکا ۱۸ درصد و در دنیا ۱۶ درصد است. با اجرای طرح‌ها، این سهم در سال ۱۴۰۴ در سبد پتروشیمی ایران، به‌۱۰ درصد می‌رسد.

وی گفت: نبض پتروشیمی با توسعه نفت و گاز می‌تپد زیرا خوراک خود را از صنایع بالادستی دریافت می‌کند بنابراین هر چقدر تولید نفت کاهش پیدا کند، خوراک پتروشیمی کاهش خواهد داشت.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها