ظرفیت‌های تولید فرآورده های گوشتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت‌های تولید فرآورده های گوشتی

  • دوشنبه 13 مرداد 1399 17:58
  • شناسه 44557
ظرفیت‌های تولید فرآورده های گوشتی

مدیر  تولید شرکت پویا پروتئین در گفتگو با شبکه ایران کالا از وام 22 درصد بانک ها انتقاد کرد و آنرا مانع توسعه شرکت های تولیدی دانست.

آقای چهارراهی در ابتدای برنامه به پیشینه به وجود آمدن این شرکت اشاره  کرد و گفت: این شرکت از سال 76 آغاز به کار کرد. قبل از آن به صورت فروش دام فعالیت می‌کرد که بعد از آن به صورت صنعتی و بسته بندی و با استفاده از ماشین‌آلات بهداشتی این کار شروع شده است.  
میزان اشتغالزایی 
 مدیر  تولید شرکت پویا پروتئین: به صورت مستقیم  حدود 800 نفر که متغیر است و غیرمستقیم حدود هفت هزار نفر با این شرکت همکاری دارند. به خاطر مشکلاتی که وجود دارد نگه داشتن این تعداد نیرو هم مشکل است. با تجربه چندین ساله پدران این کار ادامه یافته است.
صادرات
 مدیر  تولید شرکت پویا پروتئین: با این وضع در داخل هم به سختی کار می‌کنیم تولید در حالت عادی 11 درصد سود دارد. با این حال بانک وام 22 درصد به تولید کننده می دهد.
تسهیلات
 مدیر  تولید شرکت پویا پروتئین: تاکنون تسهلات خاصی به دست ما نرسیده و با اعتبار چندین ساله بانک با این شرکت کار می کند. 
تجهیزات و ماشین آلات 
 مدیر  تولید شرکت پویا پروتئین: ما در توزیع مشکلی نداریم چون ماشین های مجهز و نیروی مجرب داریم و در اقسی نقاط کشور گوشت گرم فرستاده می‌شود. با ناوگان حمل و نقل با مدیریت و نگهداری مشغول خدمات هستیم. 
پروتکل ها در شرایط کرونا
 مدیر  تولید شرکت پویا پروتئین: از سال 80 با آنفلونزای نوع 5 درگیر بودیم و در آن زمان قرنطینه دام داشتیم . انواع ویروس کش ها مورد شناسایی قرار گرفته است. همه پروتکل های مورد نظر برای مقابله با کرونا الان هم انجام می شود. 
چالش ها 
 مدیر  تولید شرکت پویا پروتئین: هر کاری سرمایه در گردش می خواهد وقتی از بانک وام 22 درصد می‌گریم یعنی هر چه کار می‌کنیم باید به بانک داده شود بنابراین نمی توان کار را توسعه داد. اگر دولت کمک کند و سرمایه در گردش افزایش یابد می‌توان این کار را توسعه داد . 
 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها