ظرفیت های اقتصادی شهرک های صنعتی در سال جهش تولید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت های اقتصادی شهرک های صنعتی در سال جهش تولید

  • دوشنبه 13 مرداد 1399 19:02
  • شناسه 44558
ظرفیت های اقتصادی شهرک های صنعتی در سال جهش تولید

گفتگو با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان تهران در خصوص ظرفیتهای این شهرک ها برای تحقق شعار سال

پرنیان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان تهران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: در حال حاظر 19 شهرک دولتی و 13 واحد غیر‌دولتی داریم که حدود ده هزار واحد تولیدی در این شهرک ها مستقر هستند.
وی با بیان اینکه 950 واحد صنعتی راکد داریم افزود: واحدهای صنعتی راکد مشکلاتشان مشخص شده که عمده مشکلاتشان مشکلات مالی، تأمین مواد اولیه، اختلاف شرکا، نبود بازار و کهنگی ماشین‌آلات است.
پرنیان ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال در سال گذشته 20 واحد راکد به چرخه تولید برگردانده شد و امسال برای 300 واحد هدف‌گذاری شده است.
پرنیان تصریح کرد: 3500 طرح صنعتی داریم که 1500 طرح در مرحله نصب ماشین آلات است که به کمک دستگاه‌های متولی برای راه‌اندازی این واحد‌ها هستیم.
پرنیان گفت: سال گذشته یک میلیارد یورو صادرات صنعتی داشتیم اما ظرفیت واحدهای صنعتی تا 5 برابر این مقدار است که به دلیل تحریم ها نمی توانیم از آن استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تولیدات ما به نسبت کشورهای همسایه حداقل 30 درصد ارزانتر و با همان کیفیت و حتی بالاتر نیز است.
مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان تهران با اشاره به این که با تلاتمات ارزی ثبات تأمین مواد اولیه بهم خورده است و واحدهای تولیدی نگران تأمین مواد اولیه خود هستند تأکید کرد: قیمت مواد اولیه بالا رفته و به همین دلیل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نیز بالا رفته و نیاز به کمک مالی دارند و خواهان پرداخت تسهیلات لازم و گشایش اعتبارات هستیم. 
پرنیان در پایان گفت: تسهیلات کرونایی بیشتر به سمت صنوف رفت و واحدهای تولیدی بهره کمی از این کمک دولت شدند.

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها