نرخ هر کیلو کره ۸۰ هزار تومان تعیین شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نرخ هر کیلو کره ۸۰ هزار تومان تعیین شد

  • دوشنبه 24 شهریور 1399 15:04
  • شناسه 45561
نرخ هر کیلو کره ۸۰ هزار تومان تعیین شد

براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار از امروز نرخ عرضه هر کیلوگرم کره داخلی ۸۰ هزار تومان تعیین شد

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس تصمیم کارگروه ستاد تنظیم بازار از امروز نرخ عرضه هر کیلوگرم کره داخلی ۸۰ هزار تومان تعیین می‌شود.

 

به گزارش روز دوشنبه‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه هر کیلوگرم کره داخلی را ۸۰ هزار تومان مصوب کرد که در بسته بندی ۱۰۰ گرمی حدود هشت هزار تومان خواهد بود و در سایر بسته بندی ها توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان محاسبه خواهد شد.
وی با بیان اینکه این تصمیم با توجه به تغییر ارز واردات کره از ۴۲۰۰ تومان به ارز نیمایی در سال گذشته و اتمام موجودی کره با این ارز در کشور گرفته شده است، تصریح کرد: کشور می‌تواند این محصول را با اتکای داخل مشروط بر افزایش مقادیر تولید توسط وزارت جهاد کشاورزی تولید کند.

دامداران اجازه افزایش قیمت شیرخام را ندارند
کلامی خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد در راستای افزایش تقاضای ناشی از خوداتکایی و مصرف کره داخلی مقادیر تولید شیر را نیز افزایش دهد.
وی افزود: همچنین اثر کنجاله نیز بر قیمت شیر محاسبه می شود که باید این قیمت ها رعایت شود و دامداران و فعالان این عرصه اجازه افزایش قیمت شیرخام را نخواهند داشت.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها