آشنایی با شرکت دانش‌ پژوهش فجر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آشنایی با شرکت دانش‌ پژوهش فجر

  • چهارشنبه 26 شهریور 1399 16:59
  • شناسه 45619
آشنایی با شرکت دانش‌ پژوهش فجر

مدیر شرکت دانش‌ پژوهش فجر در گفتگو با ایران کالا از سه دهه فعالیت در زمینه تولید دستگاه‌های نگهداری و انتقال خون گفت.

بسطامی مدیر شرکت دانش‌ پژوهش فجر، گفت: شرکت دانش پژوهش فجر، به عنوان اولین شرکت ایرانی تولید کننده دستگاه‌های نگهداری و انتقال خون، از سال 1374 در تهران تاسیس شده است. بسطامی گفت چشم‌انداز شرکت ما این بود که دستگاه‌های نگهداری و انتقال خون را در کشور بومی‌سازی کنیم. بسطامی افزود تا پیش از آن تمامی دستگاه‌های خون، از کشورهای اروپایی وارد کشور می‌شد. وی گفت در حال حاضر هیچ سازمانی، دستگاه‌های غیر از دستگاه ما را خریداری نمی‌کند. بسطامی گفت ما در بانک‌های انتقال خون 95 تا 100 درصد بازار داخلی را در اختیار داریم. مدیر شرکت دانش‌ پژوهش فجر گفت در بیمارستان‌ها 60 الی 65 درصد بازار را داریم. بسطامی گفت برخی دولت‌ها واردات مشابه خارجی کالای ما را ممنوع کرده‌اند.

بسطامی افزود کیفیت دستگاه‌های ما به گونه‌ای است که بسیاری از مسئولین و مشتریان ترجیح می دهند از کالای ما استفاده کنند. بسطامی افزود خریداران ما معمولا دولتی هستند و ما در نمایشگاه‌ها حضور می یابیم و شناخته شده هستیم. مدیر شرکت دانش‌ پژوهش فجر گفت در برخی شهرها نمایندگی‌های فروش داریم که خدمات فروش و راه‌اندازی را انجام می‌دهند. بسطامی گفت به صورت غیر رسمی مشتریانی از خارج داشته‌ایم اما به صورت رسمی صادرات نداشتیم. وی گفت قیمت کالاهای ما از قیمت نمونه‌های اروپایی کمتر است. بسطامی افزود برخی قطعات، قیمت خارجی‌شان آنقدر به صرفه است که تولید آن توجیه ندارد.

بسطامی گفت ما در تولید محصولات‌مان دستگاه‌های دو سیکل را ساخته‌ایم؛ چرا که حفظ و نگهداری خون و فراورده های خونی بسیار مهم است. مدیر شرکت دانش‌ پژوهش فجر از تولید بانک نگهداری سلول‌های بنیادی در شرکت دانش‌ پژوهش فجر خبر داد و گفت بانک‌های زیستی هم از نظر درمانی و هم تحقیقاتی اهمیت دوچندانی دارند. بسطامی گفت بسیاری از نمونه‌های نگهداری شده در بانک زیستی، قابل تجدید نیست و قیمت محتوای برخی دستگاه‌ها، از خود دستگاه، بسیار بیشتر است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها