چاشنی‌های سرشف در حال ورود به سبد خانوار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چاشنی‌های سرشف در حال ورود به سبد خانوار

  • شنبه 05 مهر 1399 15:52
  • شناسه 45877
چاشنی‌های سرشف در حال ورود به سبد خانوار

مصباح، مدیر عامل شرکت سرآشپز و تولید کننده چاشنی‌های غذایی در گفتگو با ایران کالا از ویژگی‌های محصولات سرشف و جایگاه آنها در بازار گفت.

آقای مصباح گفت شرکت سرآشپز در سال 1388 با چشم‌انداز بازارهای داخلی، خاورمیانه و دیگر کشورها تاسیس شد. مصباح افزود چاشنی مایع گیاهی تولید می‌کنیم و این محصول را اولین بار در ایران اختراعو ثبت کرده‌ایم. تولید کننده چاشنی‌های گیاهی گفت عصاره های گیاهی را به چاشنی های مرسوم هر کشور اضافه می‌کنیم و کالایی مقرون به صرفه تولید می‌کنیم. مصباح گفت عصار گیاهان را به چاشنی‌هایی مثل سرکه سیب، سرکه انگور و یا شیره خرما، شیره انجیر و شیره انگور اضافه می‌کنیم. وی گفت این کالا چون رنگ و طعم شیمیایی و نگهدارنده ندارد، منحصر به فرد است. مصباح گفت در دنیا این محصول در دسته چاشنی‌ها قرار می‌گیرد. وی افزود این کالا برای هر منطقه باید طراحی شود و کار تحقیقاتی ما از سال 1384 شروع شد و از سال 1392 وارد بازار شده و در حال حاضر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، طبقه‌ای به خود اختصاص داده است.

مدیر شرکت سرآشپز گفت برای 50 نفر در داخل کارخانه و 15 هزار نفر در مزرعه شغل ایجاد کرده‌ایم. مصباح افزود الان 29 محصول داریم و تا 68 محصول را برای تولید پیش بینی کردیم. وی گفت این محصول سرعت و کیفیت پخت غذا را تغییر می‌دهد و مثل این است که گیاه تازه مصرف شود.

تولید کننده چاشنی‌های گیاهی گفت ماهانه 50 تن تولید داریم و چون 30 درصد ظرفیت به کار گرفته شده، ظرفیت افزایش تولید داریم. مصباح گفت افق‌های 20 ساله را دیدیم و به دنبال طراحی محصول برای مناطق جدید هستیم. مصباح درباره چاشنی‌های تولیدی گفت: این کالا جدول انرژی سبز دارد چون نمک، قند، چربی و اسیدهای چرب آن تنظیم شده است. وی گفت این محصول به نسبت کیفیت قیمت مناسبی دارد و مصرف کننده از خرید این کالا، تجربه متفاوتی از استفاده از چاشنی را رقم می‌زند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها