سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می‌یابد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می‌یابد

  • شنبه 05 مهر 1399 21:21
  • شناسه 45881
سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می‌یابد

در پی بازدید مسئولان ذوب آهن اصفهان از شرکت زغال سنگ کرمان مطرح شد، سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می‌یابد.

مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و جمعی از مسئولان ذوب آهن اصفهان دوم و سوم مهرماه با حضور در شرکت معادن زغال سنگ کرمان ، ضمن نشست با مسئولان این شرکت ، از معادن مذکور  بازدید نموده و روند اجرای تفاهم نامه اخیر بین این دو شرکت را پیگیری کردند.

در این نشست که با حضور باقر نیک طبع مدیرعامل ، هیئت مدیره و کارشناسان معدنی شرکت معادن زغال سنگ کرمان برگزار شد، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت : حدود 15 درصد از نیاز زغالسنگ ذوب آهن اصفهان از کرمان تامین می‌شود و با وجود پتانسیل بالایی که در محدوده های شناسایی شده کرمان وجود دارد، هدف‌گذاری ما برای 30 درصد است . در واقع از مجموع یک میلیون و هفتصد هزار تن نیاز ذوب آهن اصفهان به کنسانتره زغالسنگ  می توان ، 500 هزار تن را از کرمان تامین نمود.

وی افزود : از نظر کمی و کیفی علاقه مند هستیم سهم زغالسنگ کرمان در تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان افزایش یابد. با سرمایه گذاری ها امیدواریم نیمه مکانیزه شدن معادن زغالسنگ کرمان و افزایش راندمان زغال شویی ها را شاهد باشیم.

علی احمدیان رئیس هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان نیز  افزایش تولید زغالسنگ کرمان برای مجموعه ذوب آهن اصفهان را امر بسیار مهمی دانست و  یادآور شد: زغالسنگ کرمان قطب اصلی تولید زغالسنگ کشور است و مدیریت جدید این شرکت زغالسنگ، عامل بسیار اثر گذاری جهت رسیدن به اهداف این مجموعه است .

مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان نیز با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون  سالانه حدود 800 هزار تن زغال را بهره برداری می‌کند و رکورد ماه گذشته این شرکت در کنسانتره زغال ،  27 هزار تن بوده است، گفت: طی بازدید از تعدادی از معادن، مفاد تفاهم نامه‌ای که در ذوب آهن اصفهان منعقد شد اجرایی می‌شود و سرمایه‌گذاری مشترک صورت می‌گیرد که یکی از دستاوردهای آن اشتغالزایی برای استان کرمان است.

در این جلسه مهرداد تولائیان معاون بهره برداری ، محمد جعفر صالحی معاون خرید و علیرضا رضوانیان مدیر تولیدات کک و مواد شیمیایی ذوب آهن اصفهان نیز ضمن ارائه گزارش، آمادگی همکاری جهت رونق بخشیدن به تفاهم ایجاد شده بین شرکت زغالسنگ کرمان و ذوب آهن اصفهان را اعلام نمودند.

نشست و بازدید مذکور در پی تفاهم نامه فیمابین ذوب آهن اصفهان با شرکت زغال سنگ کرمان انجام شد و  راهکارهای ممکن در جهت افزایش کمی و کیفی تولید زعال سنگ کک شو ،توسعه و تعمیق مشارکت‌های علمی و فنی در جهت شناسایی و تولید زغال سنگ مورد نیاز جهت پروژه PCI با توجه به در اختیار داشتن بزرگترین معدن زغال سنگ حرارتی مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها