وضع تولید شیر خشک در کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

وضع تولید شیر خشک در کشور

  • پنجشنبه 01 آبان 1399 15:50
  • شناسه 46595
وضع تولید شیر خشک در کشور

آقای تحویل‌زاده عضو هیئت مدیره شرکت بهداشت کار ، رئیس هیئت مدیره نیکسان سلامت بهبود و رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک کودک در گفتگو با ایران کالا گفت: صنعت شیر خشک شامل صنعت لبنی، دارویی و دامپروری می شود. در صنعت لبنی مواد اولیه تامین می‌شود و با بخش دارویی هم مرتبط است. شیر خشک باید نزدیک به شیر مادر باشد و بتوانند مواد معدنی مورد نیاز بدن نوزاد را تامین کند.

آقای تحویل‌زاده با اشاره به اینکه مواد اولیه تولید شیر خشک وارداتی است، گفت: مواد اولیه محصولات ما از کشورهای خارجی وارد می شود. علت بومی نبودن تولید شیر خشک در کشور، عدم وجود ماشین آلات برای تغییر مواد اولیه به مواد مورد استفاده است.

تحویل زاده درباره مواد تشکیل دهنده شیر خشک گفت: یکی از مواد مورد استفاده آب پنیر املاح گرفته، لاکتوز و پودر شیر بدون چربی است که اغلب وارداتی است و تجهیزات مورد نیاز برای تبدیل این مواد در داخل کشور موجود نیست.

رئیس هیئت مدیره نیکسان سلامت بهبود افزود: شیر خشک شبیه سازی شیر مادر است و نمی تواند جای شیر مادر را بگیرد. شیر انسان ماهیت متفاوتی با شیر گاو دارد و استاندارد و الگوی ما شیر مادر است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیر خشک کودک ارتباط مجموعه را با شرکت های دانش بنیان تنگاتنگ دانست و اظهار داشت: این شرکت‌ها باید دانش خود را ارتقا دهند تا بتوانیم از دانش آنها بهره ببریم. در«وی پروتئین» باید نانو فیلتر انجام شود و املاح آن گرفته شود. هم اکنون در خصوص ریز مغزی ها مثل پروبیوتیک‌ها با شرکت‌های دانش بنیان در ارتباط هستیم. تلاش ما افزایش پروبیوتیک‌ها برای جذب بیشتر مواد مغذی است.

تحویل زاده در پایان سخنانش به پل‌های ارتباطی با دو مجموعه نیکسان بهبود و بهداشت کار پرداخت و افزود: محصولاتی که برای نوزادان است در داروخانه ها عرضه می شود. محصولات دیگر نظیر محصولات مخصوص نوجوانی تا جوانی، بزرگسالان و مادران باردار از سوی شرکت های  بهداشت کار و نیکسان سلامت بهبود تولید می شود. مشتریان می توانند برای تهیه محصولات به وب سایت این دو شرکت به نشانی http://www.niksanpharma.com و 

 http://www.behdashtkar.com  مراجعه کنند.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها