تولید انواع کاغذ در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید انواع کاغذ در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

  • سه شنبه 06 آبان 1399 11:08
  • شناسه 46682
تولید انواع کاغذ در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

اشتغال بیش از 15 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

سعیدی مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: این مجموعه از سا ل 76 با ظرفیت 5 هزار تن شروع به کار کرد و در حال حاضر به تولید انواع کاغذ سفید و رنگی مشغول است.

آقای سعیدی اظهار داشت: در شرکت چوب و کاغذ مازندران حدود هزار و 500 نفر به صورت مستقیم و بیش از 15 هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: هم اکنون این شرکت کاغذهای چاپ و تحریر و کاغذ فلوتینگ تولید می کند که نوع فلوتینگ از کیفیت بسیار بالایی برخوردا است و قابلیت صادرات را دارد. همچنین از معدود واحدهای تولیدی هستیم که این امکان را داریم که صد در صد تولید کاغذ روزنامه را در دستور کار قرار دهیم.

سعیدی با اشاره به اینکه محصولات ما مطابق با استاندارد بین المللی تولید می شود گفت: در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران از دستگاه ها و تکنولوژی روز دنیا استفاده می شود و محصول با استانداردهای روز جهانی در حال تولید است

وی استفاده کارخانجات تولیدی ام دی اف از چوب داخلی را یکی از چالش های تولید کاغذ برشمرد و گفت: مطالق قانون این شرکت ها باید از چوب وارداتی استفاده کنند در حالی که در حال حاضر این اتفاق نمی افتد و همین موضوع موجب کاهش مواد اولیه برای تولید شرکت ما و شرکت های مشابه شده است.

سعیدی مشکل دیگر را مالیات بر ارزش افزوده دانست و اظهار داشت: شرکت های وارداتی بدون مالیات بر ارزش افزوده واردات کالا انجام می دهند در حالی که مواد اولیه ما باید با مالیات بر ارزش افزوده و تخصیص ارز وارد شوند و این دومین مشکل جدی است که ما با آن مواجه هستیم.

وی خاطر نشان کرد از چند ماه گذشته زراعت چوب در اراضی بلا استفاده کارخانجات، دانشگاه‌ها و ... را در دستور کار خود قرار دادیم تا بتوانیم تولید چوب را افزایش دهیم و مشکل کمبود مواد اولیه را حل کنیم.

آقای سعیدی در خصوص راه های ارتباطی با مجموعه چوب مازندران گفت: شماره تلفن 02188726335 و درگاه اینترنتی www.mazpaper.com در دسترس هموطنان است و می توانند با ما در ارتباط باشند.

وی همچنین گفت: در کنار واحد تولیدی مرکز دانشگاهی علمی و کاربردی وجود دارد و برنامه جدی داریم تا از این ظرفیت استفاده کنیم و نیروهایی که در این مجموعه تحصیلات خود را کامل کنند در اولویت جذب قرار می گیرند.

 

مطالب بیشتر از «تولید»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها